БЛОГ ПРО ВИНО. УКРАЇНСЬКІ ВИНА

Мені часто доводиться чути, що в Україні немає хорошого вина, багато людей не довіряє українським виробникам, а дехто досі думає, що українські вина є порошковими. З останнім міфом ми розібрались у статті БЛОГ ПРО ВИНО 9 МІФІВ І ЇХ СПРОСТУВАННЯ. Проте, саме завдяки цим стереотипам рідко можна зустріти українські вина в винних картах ресторанів, а це, як би там не було, сповільнює розвиток українського виноробства (хоча, основна проблема – це законодавство, але сьогодні не про це). Сьогодні хочу познайомити вас зі світом українського виноробства. На даний момент в Україні існує 4 виноробних регіони – це Одеська, Миколаївська, Херсонська та Закарпатська області .

 

У цій статті пропоную вашій увазі список українських виноробень, на які варто звернути увагу

колоніст

Колоніст

Одеська обл.  с. Криничне

Ця сімейна виноробня заснована в 2005р. колишнім міністром палива та енергетики Плачковим І.В. Девізом виноробні є фраза :“Колоніст – чесне вино бездоганної якості ”. У лінійці вин можна знайти вина з автохтонних українських сортів (місцевих), таких як Одеський чорний та Сухолиманський білий. Також, рекомендую звернути увагу на преміум лініку Висока гама.

 

trubetskoy

Виноробне господарство князя П.Н Трубецького

Херсонська обл. с.Веселе

Можна сказати, що це історичне українське шато, яке почало свою історію 1896 р. Воно отримало нове життя в період з 2003 по 2011рр., під час яких було проведено повну реконструкцію, отримано нові виноградники та сучасне обладнання. Виноробня має 4-ри лійки вин. Рекомендую звернути увагу на колекцію марочних вин та преміум колекцію.

 

Bejkush_logo

Виноробня Бейкуш

Миколаївська обл. с.Черноморка

Бейкуш – це невеличка сімейна виноробня, заснована на початку двохтисячних років Євгеном Шнайдерісом. Основна філософія засновника – вина народжуються на виноградниках, вони великі прихильники теруарності. Всі процеси на виноградниках проводяться тільки вручну. У їхній лінійці можна скуштувати, як вина зроблені з італійських та французьких сортів, так і вина з місцевих аборигенних сортів України та Грузії.

 

гулієвих

Вина Гулієвих

Одеська обл. с. Велика долина

Ця виноробня заснована Рубеном і Робертом Гілієвими у 2005р., які поставили перед собою ціль –  створити вино, яке зможе гідно представляти Україну у винному світі.  Вина Гулієвих  представляють вина під двома лініками Select i Reserva.

 

чизай

Чизай

Закарпатська обл. м.Берегово

Це новий виноробний комплекс,  який було зведено в 1995р. В 2006р вони висадили власні виноградники, а вже у 2013р. було оновлено обладнання на самій виноробні, що позитивно відобразилося на якості вин. З всіх лінійок, які пропонує виноробня, рекомендую звернути увагу на Chateau Chizay.

 

desdoigts_shabo_9

Shabo

Одеська обл. с.Шабо

Сучасна виноробня Шабо була створена в 2003р. Вона має неймовірно цікавий «Центр культури і вина», який варто відвідати, якщо ви будете неподалік. Асортимент вин компанії дуже різний за якістю ,  інколи залишає за собою багато запитань. Проте, я особисто рекомендую скуштувати лінійки Reserve та Grande Reserve (особливо Тельті-Курук) .

 

1_1

Grande vallee

Одеська обл. смт. Великодолинське

Це нова торгова марка компанії “Вінтрест” , яка буквально в 2015р з’явилася на ринку України. Серед лійнки їхніх вин хочу відмітити Трамінер та рожевий Піно Мінє.

 

iNKERMAN

Inkerman

Інкерманський завод марочних вин був заснований в 1961р. Після анексування Криму, вони одні з небагатьох, які вирішили залишились на українському ринку. На даний момент вони не мають власних виноградників, але мають підписані довготривалі договори з виноградарями, за якими контролюють якість винограду. Лінійка вин дуже різноманітна за якістю, особисто від себе рекомендую Winemaster’s selection. Також у 2017р. вони запустили лінійку вин Reserva, які проходять довшу витримку у дубових діжках, раджу скуштувати.

 

artw-logo

Артемівські ігристі вина

Донецька обл. м.Артемівськ

Виноматеріал використовується з Одеської, Херсонської та Миколаївської областей.

Перші пляшки цих вин побачили світ у 1954р. За останні роки вони також оновили своє обладнання, щоб підтримувати якість вин. Ігристі вина тут виготовляють традиційним методом (друга ферментація проходить у пляшці). Зі всієї гами продукції я все таки рекомендую саме лінійку Артемівських вин.

 

13256607_159058984501684_1977294143_n

Cotnar

Закарпатська обл. с.Мужієво

Це , мабуть,  найслабший представник у цьому списку, але все ж ця виноробня показує непогані результати і їхні вина заслуговують, щоб їх скуштувати. Моя рекомендація  – спробувати вино Chateau Cotnar.

 

Крім цього списку, є багато маленьких виробників, вина яких ви можете купити лише безпосереднь на місці (це пов’язано з оптовою ліцензією, яку вони не в змозі купити). Серед таких виробників Бейкуш,  Богдан Павлій, Ігор Заїка, Олександр Ковач, Крістоф де Лакарен.

 Пийте українське вино


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !

 

 


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s