БЛОГ ПРО ВИНО. ХВОРОБИ ВИНА

У цій статті ви дізнаєтесь про основні хвороби та дефекти у вині, з якими можна стикнутись, адже вино – це живий організм, який, на жаль,  не застрахований від них . Я розповім , як їх розпізнавати, адже це зможе вберегти вас від покупки погано вина. Також ми спробуємо розібратись чи можна з цими хворобами боротись і якщо так, то яким саме способом.

Щоб розпізнати хворобу чи дефект вина,  ми будемо користуватись нашими органами відчуття, а саме очима, носом та ротом.

Ось список основних дефектів та хвороб у вині

 

Осад у молодому вині

non_degorge

Найчастіше цей дефект може виникнути при різкому перепаді температури зберігання вина. Вино не полюбляє дуже низької температури і якщо його зберігати при рівні (0-2 С) може утворитися осад у вигляді білих пластівців або звичайний мутний осад. У цьому випадку цей осад не впливає на якість вина та смак не зміниться, проте нам буде потрібно скористатись декантером і відділити цей осад, щоб він не потрапив нам у бокал.(Більше про декантер читайту у БЛОГ ПРО ВИНО. ДЛЯ ЧОГО ПОРІБЕН ДЕКАНТЕР)

Підтікання корку

wine_cork

Ця ситуація може виникнути, коли пляшка довгий час лежить у горизонтальному положенні, а вино за цей час просочується через корок. Цей дефект ви можете побачити у вигляді промоклої капсули чи потьоків на етикетці. Якщо вино просочилось через корок ,тоді є ймовірність, що у пляшку потрапило повітря та розпочався процес окислення, а для вина це велика загроза. У результаті вино може розвинути неприємний аромат і стати мутнуватим. У цьому випадку ви зіграєте у “російську рулетку” , бо , на жаль, дізнатись яке вино у пляшці , можна лише відкривши її.

Редукція

lit-match-10002486

Редукція – це розвиток вина в пляшці при відсутності доступу до кисню. Цікавим фактом є те, що вона одночасно являється і хворобою, і, навпаки, досягненням у вині, адже багато хто шукає її у певних винах. Найчастіше редукція проявляється у вині ароматом кислої капусти або затхлим повітрям. Зустріти редукцію можна у таких сортах як Шираз та Совіньйон Блан. Зазвичай у ресторані таку пляшку повертають, хоча є декілька способів, які допоможуть її позбутись:

  • Довго аерувати вино у бокалі(за декілька хвилин вона редукція зникає)
  • Переливати вино з одного декантера в інший, цей процес швидший, але під час нього вино піддається додатковому стресу.
  • Скористатися “ключем вина” – приладом, на кінчику якого є мідний сплав , що виступає каталізатором (під час цього процесу відбувається звичайна хімічна реакція)

Хересний тон

sherrywines-jerez-flor-580x414

Це стадія вина, яка означає його старість, тобто вино пройшло свій пік і занадто окислилось, в процесі чого змінилась його ароматика. До цієї стадії приходять всі вина і ,в принципі,  їх можна пити, проте задоволення від них ви отримаєте значно менше.

Летучі кислоти (Оцтове скисання)

wine-health-ppcorn

Це стадія вина, коли воно перестає дарувати вам радість і перетворюється на оцет. Як пахне оцет всім вам відомо. В цьому випадку вино померло і з цим нічого не вдієш.

 Коркова хвороба

Äåôåêò âèííîé ïðîáêè

Цією найпоширенішою  хворобою заражені вина, які закриті натуральною корковою пробкою. Причиною є сполуки трихлоранізолу, які потрапляють у корок через певну грибкову культуру, яка живе у корі коркового дерева (з якої роблять корки для вина). Ця хвороба дає ароматику мокрого картону, сирої землі, плісняви та аромат підвалу. На жаль, близько 4% всіх вин заражені цією хворобою і цьому важко запобігти.  Щоб зрозуміти чи заражене вино, відразу після відкриття пляшки сомельє повинен понюхати корок, якщо вона не пахне вином чи приємним ароматом самої пробки – це перший признак хвороби. Після цього сомельє наливає трішки вина собі на пробу, щоб перевірити чи передав корок цю ароматику в вино. Інколи винний корок не встигає цього зробити, і тоді вино ще можна врятувати ( йому потрібно дати трішки часу “подихати” або продекантувати). Якщо ж вино відверто пахне корком – пити його не можна, ви відчуватимете гіркоту, а на ранок вам не уникнути головної болі.

 

Тепер ви маєте знання, щоб захистити себе від поганого вина )

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. ВИННІ КРИТИКИ ТА ВИДАННЯ


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


2 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. ХВОРОБИ ВИНА

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s