БЛОГ ПРО ВИНО. ВИНА ІЗРАЇЛЮ

Так склалось, що за останній час довелось провести кілька дегустацій по винам Ізраїлю. То чому б не написати про них статтю?!

14551067_1104662706277330_1513891499_o

Варто почати з того, що історія виноробства у цій країні бере свій початок ще з біблійних часів і основним джерелом інформації звісно є Біблія та Талмуд. Виноград і вино практично пронизують кожну книгу Біблії. В ці часи вино було важливим для економіки та являлось одним з головних продуктів експорту. Також в біблійні часи вино було невід’ємною частиною релігійних ритуалів як для євреїв , так і для християн. Але , на жаль, країна з такою багатою винною історією має дуже коротку сучасну історію виноробства, адже практично до 19 ст. Ізраїль,  як виноробна країна асоціювалася лише з такими винами, як Kiddush  і Mevushal , це сакраментальні вина, які використовуються у релігійних цілях.

6e3c1757a4ae3697123f6cb2cb82b281

На жаль , ці вина були низької якості, деякі з них пастеризувались(підігрівались до температури 80 градусів) , а інші розбавлялись водою та цукром.

Новий етап в історії країни почався в 80-тих роках разом із заснуванням виноробні Golan Heights Winery, яка від відкриття поставила перед собою кілька основних цілей:

6a00d8341c018253ef01538eba2984970b-600wi

 • висока якість, яка повинна лежати в основі всього виробництва.
 • Кошерні вина можуть використовуватись не тільки в релігійних цілях, а й у повсякденному житті
 • виноробня повинна мати доступ до теруару, так як він є одним з ключових факторів індивідуальності вин
 • створення вин високої якості не можливе без впровадження сучасних технологій

Дотримуючись їх , вона разом з іншими виноробнями всього за 20 років змогла відновити позиції країни на виноробній карті світу.

Ізраїль у своєму географічному положенні –  це одночасно і країна Близького сходу і Середземноморська країна. Якщо подивитись на карту,  то ми бачимо, що все західне побережжя країни омивається Середземним морем,  а сусідами Ізраїлю є такі виноробні країни як Греція та Туреччина, що одразу наводить на думку  :  в країни є всі необхідні кліматичні умови, щоб займатись виноробством. Клімат Ізраїлю класичний середземноморський, довге, спекотне та сухе літо і коротка та дощовита зима. Середземне море забезпечує країну вітрами та вологістю. Загалом Ізраїль можна розділити на 3 частини: прибережна рівнина,  горбиста та гірська місцевість, яка немов хребет спускається по країні, а також  долина річки Йордан.

На виноробній карті Ізраїлю ми бачимо 5 виноробних регіонів :

Untitled-2

 • Галілея є найпівнічнішим регіоном. Її територія покрита пагорбами, а різниця між денними і нічними температурами досить висока, що робить регіон дуже привабливим для виноробства. Її можна розділити на три частини — Верхня Галілея, Голландські висоти та Нижня Галілея.
 • Шомрон — це найбільший за площею виноробний регіон Ізраїлю. Більшість території – це рівнини.
 • Самсон, за площею іде другим після Шомрона. Регіон має теплий морський клімат, а грунти є в основному піщаними.
 • У Іудейських пагорбах виноробство розвинуто досить слабо. Виноградники тут вирощуються на терасах та у долинах.
 • Негрев — це пустинний регіон, з важкими умовами для виноробства, де часто займаються експериментальними виноградниками , з яких інколи отримують досить цікаві результати.

 

На даний момент в Ізраїлі існує близько 300 виноробень, на яких культивують переважно міжнародні сорти винограду :  Cabernet Sauvignon, Carignan, Merlot, Shiraz, Colombard, Muscat, Sauvignon Blanc, Riesling та Chardonnay . З місцевих сортів можна виділити Argaman .

 

Більшість вин Ізраїлю мають знак кошерності. Загалом виробництво кошерного вина не відрізняється від класичного виноробства, але є певний перелік правил, яких потрібно дотримуватись. Ось основні з них:

kosher

 

 • після того як виноград потрапляє на виноробню , тільки релігійний єврей має право торкатись його та проводити будь-які процеси на виноробні.
 • лише кошерні речовини чи матеріали повинні використовуватись в процесі виноробства, всі вони обов’язково мають  мати знак кошерності та не містити продуктів тваринного походження(наприклад, желатин, який використовують для освітлення вина , потрібно замінити на яєчний білок)
 • правило Orlah  – перші 3 роки ягоди не можна використовувати для виробництва вина, побіги потрібно обрізати до формування ягід.
 • Шабатський рік — кожен 7-ий рік виноградник повинен відпочивати, в цей рік заборонено виробляти вино.
 • Правило Terumot & Ma’aserot  – це символічна церемонія, коли  близько 1% вина виливається. Це робиться в пам’ять 10% десятини, які заплатили одного разу у Храмі Єрусалиму.

Також варто зазначити, що є три рівня кошерності:

halal-kosher

 • Кошерне – допускаються для євреїв, які дотримуються єврейської дієти
 • Кошерне для Песаха –  вино, яке не входить в контакт з хлібом, зерном або виробами з дріжджового тіста. Більшість кошерних вини  є також “Кошерними для Песаха”.
 • Кошерне ле Махадрін –  вино, яке зроблено строго по правилах Кашрута.

На завершення, кілька слів хочеться сказати про вина виноробні  Golan Heights Winery, адже саме вони надихнули мене на написання цієї статті. Вина діляться на три лінійки : Hermon, Gamla, Yarden , також в кращі роки компанія випускає лінійку Katzrin.

homegolan2

Вина Gamla відрізняються своїм яскравим фруктовим характером. «Gamla» – це назва древнього ізраїльського міста на горі Голан, який не здавався під натиском римських воїнів протягом декількох років. Монета на етикетці вин нагадує про цю героїчну історію. Gamla представлена моносортовими винами. Основна лінійка вин преміум класу Yarden – флагман Golan Heights Winery. Щороку кращий виноград використовується для створення цих вин. «Yarden» перекладається з івриту як ріка Йордан, яка протікає по території виноградників Golan Heights. На етикетках вин зображено древній символ – масляна лампа, прикрашена мозаїкою. Лінійка Katzrin названа на честь міста, в якому розташована виноробня Golan Heights. Кожного разу, коли відкриваю вино від цієї виноробні воно завжди мене дивує і я отримую від нього масу задоволення. Також ці вина мають чудове співвідношення ціни та якості. Скуштуйте та переконайтесь самі:)


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s