ПОДІЇ Поїздка в Долину Рони на Maison M. Chapoutier

Друзі, я продовжуюсь ділитись з вами емоціями та інформаціюєю про виноробні регіони, які мені довелось відвідати. Сьогодні ми поговоримо про регіон Долина Рони.

14316804_1090341651042769_2117540943310648668_n

rhone-cote-rotie-vineyard-768x432

Долина Рони — це виноробний регіон Франції, що розміщується на південному сході країни. Як на мене, цей регіон є один з найцікавіших регіонів Франції , який за якістю своїх вин  іде одразу за Бургундією та Бордо. Умовно регіон можна розділити на дві частини, північну та південну, кожна з яких може бути окремим виноробним регіоном. Вони були об’єднані лише з адміністративних міркувань. Площа регіону дуже велика — 80 тис. га. Цей регіон випускає неймовірну кількість якісних вин і по їх кількості він займає одну з лідируючих позицій у світі.

tournon_-_confluent_du_doux_avec_le_rhone

Північна Рона являє собою досить вузьку смугу виноградників, що розкидані по двох берегах річки Рони, клімат тут континентальний, а типовими грунтами є граніт та піщаник. Лозу тут висаджують на крутих терасах (на деяких участках кут може досягати 60 градусів).   Основними сортами тут є: з червоних – Сіра, з білих — Віоньє, Марсан і Русан.           Основними апеласьйонами Північної Рони є — Кот Роті, Ермітаж, Кондріо, Кроз-Ермітаж, Сан-Жозеф, також слід виділити- Корнас, Сан-Пере, Шато Гріє.                                                         Вина тут елегантні,  витончені та мають величезний потенціал до витримки.

55

Південна Рона являється повною протилежністю північній, вина тут повнотілі та потужні. Завдяки середземноморському клімату тут спекотно та засушливо, часто дує вітер Містраль. Серед грунтів переважає глина та пісок.                                                                                   Основними сортами  є: з червоних — Гренаш чорний,Сіра, Мурведр та Каріньян, з білих — тут також домінують Віоньє, Марсан і Русана також Гренаш білий, Бурбулен та Клерет.   Основними апеласьйонами Північної Рони є — Шатоньоф-дю-Пап, Тавель, Жигондас, Вакерас, також вартує звернути увагу на  Росто, Кларет де Ді, Кот дю Ванту, Лирак.

Слід згадати також про класифікацію вин у цьому регіоні, а точніше про ієрархію апеласьйонів:  регіональні (Cotes du Rhone), субрегіональні (Cotes du Rhone-Villages)  і , так звані, Крю (це практично всі апеласьйони, які я перерахував у описі північної і південної Рони).

Друзі, якщо вам пощастить відвідати цей регіон, я рекомендую вам обов’язково включити у свою подорож два міста — Тан Ермітаж та Авіньйон.

14264966_1090341614376106_8277599169204978150_n

photo_01

Тан Ермітаж знаходиться у північній зоні і бере свою назву від апеласьйону Ермітаж. Це мальовниче містечко,розміщено у підніжжя великого пагорбу Ермітаж, а цей пагорб і являється цим великим апеласьйоном. Його площа становить лише 135 га. Свою назву цей район отримав в пам’ять про рицаря Гаспаре де Стеримбере, який брав участь у хрестовому поході у 1224р., після якого вирішив стати відлюдником (ermite).

14359166_1090838587659742_8148308513158907021_n

Він посилився на березі Рони, побудував каплицю та зайнявся виноробством, а після його смерті район отримав назву Ermitage ,а вже пізніше його почали  називати Hermitage. Цей регіон безумовно є одним із найпрестижніших у світі, а вина від хороших виробників можна легко ставити  в один ряд з найкращими винами світу.

4

untitled-18_0

Якщо ви все ж таки потрапите сюди, ви неодмінно повинні відвідати виноробню Maison M. Chapoutier, адже це король Ермітажу. Це доволі історична компанія, яке бере свій початок з 1808 р.

maxresdefault

Проте великою вона стала з 1990 років, коли компанію очолив Мішель Шапутьє. Після його приходу компанія стала повністю біоденамічною, а такі цінності як теруар та якість стали невід’ємною частиною всіх вин.  Філософію,  яку Мішель вкладає у свої вина не залишається байдужою у критиків, які просто в захваті від них та щедро роздають найважчу оцінку у 100 балів.

avignon_palais_des_papes_depuis_tour_philippe_le_bel_by_jm_rosier

Авіньйон – це серце такого вина як Шатуньоф-дю-Пап, а саме місто являється однією з мек для винолюбів (якщо ви такі, то зобов’язані колись сюди потрапити). Сам апеласьйон у перекладі означає “Новий папський замок”. Він отримав свою назву у зв’язку з важливою історичною подією –  переїздом Святого Престолу з Рима в Авіньйон, який став паською столицею з 1309 по 1377 роки, а неподалік міста була збудована заміська резиденція (шато). На жаль, зараз цей замок являється руїнами, адже він був знищений під час Другої світової війни. Ну звісно, для Папи потрібно було вино і він видав наказ висадити виноградники навколо міста Авіньйон, так і виникло це велике вино. На відміну від Ермітажу , площа Шатуньоф-дю-Пап є величезною  і складає 3200 га. Тут можна знайти як шедеври, так і відварто дуже погані вина, тому в цьому регіоні важливу роль відіграє виробник. Я рекомендую звернути увагу на Chateau de Beaucastel, Clos des Papes, Chateau Rayas, Tardieu-Laurent, Brotte.  Якщо у вас у руках опиниться пляшка хорошого  Шатуньоф-дю-Пап, то це вино буде поєднувати в собі одночасно міць, складність, округлість та вишуканість.

14368904_1091620414248226_1468459784396001115_n

Ось список цікавих фактів , які ви повинні знати про Долину Рони

1.     Насправді, річка , в честь якої названий регіон має чоловіче ім’я Рон, але так склалось, що одного разу було припущено помилку при перекладі, тому зараз у нас її називають Рона.

2.    Класифікація Crus присвоєна не виноградникам , як це зроблено в Бургундії чи Ельзасі, а цілим виноробним районам.

3.    Якщо ви будете тримати в руках вино Кот дю Рон, то це вино завжди буде з Південної Рони, так як в Північній Роні не існує регіонального апеласьйона.

4.    Шато Гриле – це одночасно і назва виноградника, яким монопольно володіє Neyret-Gachet.

5.     В першій половині 19 ст. Бордоські негоцианти використовували вина Рони для того, щоб покращити якість своїх вин.

6.     Якщо вам колись трапиться пляшка десертного Ермітажу, купуйте її без вагань, адже це надзвичайно рідкісне вино, яке роблять з заізюмленого винограду.

7.    В  Шатуньоф-дю-Пап дозволено аж 13 сортів винограду і є виробники, які роблять вино з використанням їх усіх, найкращим представником  є  Chateau de Beaucastel.

8.    Дуже часто при описі аромату вина з Рони використовують слово Garrigue, під ним розуміють аромат пряних трав.

9.    Зверніть увагу на регіон Тавель, адже в ньому роблять рожеві вина, які є , напевно, найпотужнішими у світі і мають всій неповторний стиль.

 

Читайте також – ПОДІЇ Поїздка в Alsace на Cave de Ribeauvillé


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


One thought on “ПОДІЇ Поїздка в Долину Рони на Maison M. Chapoutier

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s