БЛОГ ПРО ВИНО. 9 МІФІВ І ЇХ СПРОСТУВАННЯ

Про вино існує багато міфів. Вони стосуються процесу виробництва, інгредієнтів, смаку. Ми спробуємо розібратися, які найпоширеніші міфи про вино існують у світі. 

“У людей існує багато помилкових уявлень про вино. Я зібрав 9 найпоширеніших міфів і поясню, чому вони не мають сенсу”

  1. Порошкове вино

Це — найпоширеніший міф. Вино не може бути таким з двох причин. Перш за все тому, що в жодній країні законодавчо не дозволено цього робити. Друга — це значно дорожчий процес, аніж просто зробити вино традиційним способом. Адже спочатку треба виготовити вино, тоді випарувати його, аби утворився порошок, і вже тоді готувати з цього порошку вино… Ніхто таким не буде займатися!

Натомість є просто низькоякісні вина, які псують враження про цей напій загалом.

Як роблять вино? У кілька віджимів. Але уже третій віджим заводи і винні компанії не використовують, натомість викидають сировину чи продають комусь, хто готовий робити з неї менш якісний продукт.

  1. Рожеве вино міксують з червоного і білого вина

Це також міф. Хоча, насправді, лише в одному випадку таку технологію можна зустріти. Виключно у Шампані (Франція) при виготовленні рожевого шампанського змішують червоний та білий сорти.

Все інше рожеве вино роблять за методом виготовлення червоного вина. Колір вино отримує від шкірки. Тож, якщо червоне вино настоюють на шкірках 3-4 тижні, то рожеве — 3-4 години, залежно від того, якого саме кольору хочуть досягнути.

  1. Дороге вино точно добре

Це не завжди так. Ціноутворення буває дуже різним, і не завжди це ринкова ціна. Той самий сорт вини за однаковою ціною, але з Франції та Італії, буде різним за якістю. Тому цей критерій не є правдивим.

Читайте також: Як дегустувати? Правила і секрети

  1. Біле — до риби, червоне — до м’яса

Це правило не завжди доречне. Адже м’ясо і риба бувають дуже різними. До червоної риби, наприклад, чудово пасуватиме червоне вино сорту піно нуар. І навпаки, до білого м’яса, до курки з прянощами варто спробувати біле вино з Ельзасу, наприклад, рислінг, гевюрцтрамінер. Вони гарно поєднуються разом.

  1. Якщо вино зафарбовує губи, то воно неякісне

Насправді, якщо говорити про хороші вина, то цей фактор взагалі не є ознакою якості. Все залежить від сорту винограду і від типу вина. Зрозуміло, що біле вино не залишатиме колір. Але червоне вино настоюють на шкірках, які містять антоціани (зафарбовуючі речовини). Кожен сорт винограду відрізняється за їх вмістом. І, наприклад, кабарне совіньйон буде більше зафарбовувати губи, навіть зуби і язик, а от піно нуар — менше. Також має значення витримка вина. Наприклад, після вина, витриманого в дубовій діжці, на ваших губах залишиться більше кольору, ніж від вина без витримки. Ось така специфіка. Але це аж ніяк не є проблемою вина, це просто одна з його характеристик.

  1. Якіснимі дорогим є лише вино, закорковане корком

Чомусь існує думка, що якщо пляшка вина закрита не корком, а кришечкою, вино дешеве і погане. Але це не так!

Корок призначений для того, аби вино у пляшці розвивалося. Кора коркового дерева має таку структуру, яка дозволяє пропускати повітря, що дає змогу вину розвиватися. Проте не кожне вино цього потребує. Деякі вина призначені для того, аби їх випили за кілька років і не витримувати, особливо білі. Такі вина зараз часто закривають закруткою (кришечкою). Це здешевлює вартість вина, адже корок значно дорожчий. Тож зараз є багато хороших вин, особливо це вина Нового світу (Аргентина, Південна Африка, вина з Ельзасу тощо), які закривають кришечкою, і це цілком нормально.

  1. Келих не впливає на смак

Матеріал і форма келиха насправді впливають на смак і аромат вина. Люди часто легковажать цим, і, наприклад, на всіляких святкуваннях п’ють вино з пластику. Але цього не варто робити, адже це дуже псує смак напою.

  1. Вино кімнатної температури можна подавати на стіл

Часом люди ставлять на стіл вино ще до приходу гостей, тоді воно має так звану кімнатну температуру. Можливо це було логічним у ХVIIІ столітті, коли багато людей жили у кам’яних будинках і там була кімнатна температура 18 градусів 🙂 Зараз усі вина варто охолоджувати у холодильнику перед подачею на стіл.

  1. Що старіше вино, то воно краще

Це також міф. Кожне вино має свій поріг старості. Деякі вина призначені для розвитку і старіння, і лише через якийсь час їх можна буде пити. Інші треба пити вже зараз. Йдеться про червоне вино. Щодо білого, то вони взагалі найчастіше не має потенціалу до витримки і його треба випити за рік-три. Дуже рідко білі витримують довше.


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S. Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими, тоді підписуйтеся на блог !


2 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. 9 МІФІВ І ЇХ СПРОСТУВАННЯ

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s