БЛОГ ПРО ВИНО. РОМ

Ром – це міцний алкогольний напій, про який ви б ще 10 років тому навряд чи згадали  під час вибору напою для вечора. Тоді він виступав як інгредієнт для коктейлів. Проте тепер  це напій, який дуже стрімко набирає популярності у світі, тому ви обов’язково повинні знати основні факти про нього. У цій статті я підібрав 10 фактів про ром, які на мою думку варті уваги.

1.Ром – це міцний алкогольний напій, який робиться на основі меласи (чорної патоки), яка є залишковим продуктом після виробництва тростинового цукру, або ж соку цукрової тростини, тоді такий ром називається “агріколем”.

Rum-SOC

2. Протягом тривалого періоду ром залишався у тіні та вважався побічним продуктом після виробництва тростинного цукру, який в той час був «на вагу золоту». Все змінилось, коли у Європі навчились видобувати цукор з буряка і попит на тростинний цукор різко зменшився.

bgv7fgeqmkudw7qcn6fv

3. Історія рому вважається найбільш жорстокою серед міцних алкогольних напоїв, адже вона була тісно пов’язана з работоргівлею. Існувало таке поняття як “Ромовий трикутник”, система якого полягала у наступному: меласу, яка залишилась після виробництва цукру відправляли у Нову Англію (так у цей час називались США), там її передистильовували у ром. Вже готовий ром переправляли у Західну Африку, де його обмінювали на рабів, яких переправляли у Вест Індію (так називали Карибський Басейн),де вони займались вирощенням та обробкою цукрової тростини (що являлось надважкою працею).

slavery

4. Всі острови Карибського басейну були колоніями трьох основних держав- Іспанії, Англії та Франції. Історично склалось, що для рому утворились 3 стилі виробництва, які отримали свої назви від країни колонізатора.

Іспанський(ron) стиль найлегший і полягає у тому, що ром виробляється лише з меласи, а процес дистиляції проходить у колонах безперервної дії. Цей стиль виробляють на таких островах як: Куба, Домініканська Республіка, Панама, Венесуела.

Англійській(rum) стиль рому є більш насиченим, для нього теж використовують меласу, а от процес дистиляції проходить у традиційних мідних аламбіках (pot still), в результаті спирти виходять більш ароматнішими. Цей стиль виробляють на таких островах як: Гаяна, Ямайка, Барбадос.

Французький(rhum) стиль є найбільш рідкісним, адже для його виробництва використовують чистий сік цукрової тростини (що колись вважалось неймовірною розкішшю). Процес дистиляції проходить у традиційних мідних аламбіках. Такий ром називають агріколем. Цей стиль виробляють на таких островах як: Мартініка, Гваделупа, Гаіті.

Без імені5 .Ром часто називають напоєм піратів, але єдине, що його пов’язує з піратами – це книга “Острів Скарбів” Роберта Луїса Стівенсона. В цьому романі ром – напій, який завжди надає відваги зловісним піратам.

il_fullxfull.758504843_parj

6. Ром входив в щоденний раціон морського флоту Великобританії з 1655р. і аж до 1970р. Робилось це, щоб надавати морякам хоробрості та відваги, адже денна порція рому складала 470мл. ))

160728-curtis-black-tot-rum-tease_mehvk6

7. Є декілька варіантів походження самого слова «ром». Один з найпоширеніших – це походження від слова rumbullion, що означає великий шум та гам. Інший цікавий варіант – це скорочення від слова saccharum (цукор).

rum-word-cloud-concept-vector-16828279

8. Історично міцність рому вимірювали у proof (в перекладі з анг. «доведи»). У часи 17ст. коли за ром можна було купити все що завгодно, якість напою перевіряли наступним способом: брали порох, на нього наливали трішки рому та підпалювали, якщо він загорявся, це означало, що ром не підроблений, тобто proof. Зараз 1 proof= 0.5% алкоголю.

9. Є кілька основних різновидів рому:

Світлий ром – має слабо виражений смак, його зазвичай фільтрують після невеликої витримки (декілька тижнів). В основному його використовують для коктейлів.

Золотий ром – зазвичай витримується у дубових діжках від 18 місяців. Свій колір він отримує або від діжки, або ж від додавання карамелі.

Чорний ром – повинен бути витриманий мінімум 2 роки у дубових діжках. Цей вид рому зазвичай п’ють у чистому вигляді.

Пряний ром – ром, який настоюється на різних спеціях, таких як кориця, гвоздика, імбир та ін.

Overproof  – ром, що містить вищий рівень алкоголю, інколи він доходить до 70%.

maxresdefault

  1. Класичний напій грог, основним інгредієнтом якого був ром ,отримав свою назву від прізвиська британського віце-адмірала Едварда Верона, який наказав розбавляти ром, який давали морякам теплою водою та лимонним соком. У погану погоду Верон носив накидку з фая (анг. Grogram cloak), тому його прозвали “Олд Грог”(Old Grog).

Daily-Grog-Goslings-rum-lime-brown-sugar-orange-cinnamon-on-the-rocks-in-a-copper-cup.jpg

Читайте також –БЛОГ ПРО ВИНО. ДЕ ВИПИТИ КОКТЕЙЛІ У ЛЬВОВІ


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


One thought on “БЛОГ ПРО ВИНО. РОМ

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s