БЛОГ ПРО ВИНО. РОЖЕВЕ ВИНО

В цій статті я розповім вам  про основні типи рожевих вин, їх особливості та характеристики

Для початку давайте розберемось як народжується рожеве вино : ми вже встигли зрозуміти, що для того , щоб отримати рожеве вино не купажують червоне та біле!  Існує два основні методи виробництва рожевого вина  : це метод короткої мацерації та метод Saignée (або його ще називають кровопускання)

Метод короткої мацерації

Цей метод є найпопулярнішим у виробництві рожевих вин. Мацерацією називають процес витримки свіжо вижатого виноградного соку на шкірках винограду, адже саме в шкірках знаходяться речовини (антоциани),  які надають колір вину, бо сам сік ягоди є світлий. Цей процес застосовують у виробництві червоного вина, але тут цей процес триває кілька днів  (5-7), а от у виробництві рожевого лише кілька годин!  Тоді коли воно отримує потрібний колір,  шкірки забирають. В залежності від часу мацерації ми можемо отримати дуже ніжний рожевий відтінок(процес триватиме 4год.), або насичено рожевий, практично червоний (процес триватиме близько 24год.)

Метод Saignée

Цей метод часто називають кровопусканням, через його специфіку і ось чому. Коли винороб хоче зробити хороше та концентроване червоне вино, він протягом кількох перших годин виробництва переливає частину виноградного соку в інший чан. Метою цього методу є виробництво прекрасного рожевого вина, а також концентрація інтенсивності червоного.

Цим методом користуються досить рідко і загальний об’єм вин вироблених завдяки ньому становить близько 10%.

 

Наступне, що вам потрібно знати – це основні відтінки, які є у рожевих вин.

featured

·       Відтінок цибулевої шкіри

·       Лососевий відтінок

·       Рожевий відтінок

·       Оранжевий відтінок

 

Основні аромати рожевих вин

Основні аромати рожевого вина  – це червоні фрукти, ягоди, такі як полуниця та малина, квіти, цитрусові, тропічні фрукти. Звичайно, в залежності від стилістики вина букет ароматів буде відрізнятись.

 

Основні стилі

На завершення  давайте розберемо 3 основні стилі рожевих вин. Їх ,звичайно, є значно більше, але ці три здобули найбільшої популярності серед винолюбів.

1. Рожеві вина з Провансу

Ця область знаходиться на півдні Франції і є найбільшою по виробництву рожевих вин . Стилістика цих вин є дуже елегантною, вони мають ніжний рожевий колір, який нагадує колір цибулевого лушпиння і вони завжди є сухими.

Також ці вина легко впізнати по формі пляшки, яка має назву “Булава”

Прованс має кілька високоякісних мікрорегіонів для rosé , включаючи Saint-Victoire, Bandol, Pierrefeu, Fréjus and La Londe

brotte-pere-anselme-cotes-de-provence-rose-provence-france-10461945

2. Рожеві вина Тавелю

Ця область знаходиться в регіоні Долина Рони. Саме ці вина були одні з улюблених Ернеста Хемінгуея. Tavel є незвичайно сухим рожевим вино. Ці вина мають більше тіла і структури, ніж більшість рожевих вин .Вважається, що вони володіють характером хорошого червоного вина. Вина Тавелю зроблені в першу чергу з Гренаш і Cенсо та мають насичений рожевий колір. Як правило, з високим вмістом алкоголю і низьким вмістом кислотності.

Guigal-Tavel-Rosé

3. Вина Rose d’Anjou

Ці знамениті вина родом з регіону Долина Луари. На відміну від двох попередніх, ці вина легкі та напівсолодкі. Це ніжне, жіночне, шовковисте вино зачаровує тонким фруктовим ароматом, а його округлий смак спокушає делікатними солодкуватими нотками червоних ягід.

FD_FD_F23A_00588980_NC_X_EC_0

В заключенні,  хочу наголосити, що подавати рожеві вина потрібно охолодженими, ідеальна температура подачі 8-10 С

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. 9 МІФІВ І ЇХ СПРОСТУВАННЯ


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S. Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими, тоді підписуйтеся на блог !


3 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. РОЖЕВЕ ВИНО

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s