БЛОГ ПРО ВИНО. УКРАЇНСЬКІ ВИНА

Мені часто доводиться чути, що в Україні немає хорошого вина, багато людей не довіряє українським виробникам, а дехто досі думає, що українські вина є порошковими. З останнім міфом ми розібрались у статті БЛОГ ПРО ВИНО 9 МІФІВ І ЇХ СПРОСТУВАННЯ.

Проте, саме завдяки цим стереотипам українські вина не так часто можна зустріти в винних картах ресторанів, а це, як би там не було, сповільнює розвиток українського виноробства (хоча, хочу зауважити, що зараз ця тенденція швидко змінюється).

У цій статті хочу познайомити вас зі світом українського виноробства. На даний момент в Україні змінилось законодавство, що до малих крафтових виробників, а також змінилось зонування виноробних зон. Станом на 2022 існує 4 виноробних регіони – це Південна Бессарабія, Причорномор’я, Закарпатська область та КНП Україна (сюди входять всі інші регіони України, бо насправді виноробні можна знайти у всіх регіонах України) .

Редакція 23 серпня 2022р

У цій статті пропоную вашій увазі список українських виноробень, на які варто звернути увагу

Вони розташовані у довільному порядку

Shabo

Одеська обл. с. Шабо

Сучасна виноробня Шабо була створена в 2003р. Вона має неймовірно цікавий «Центр культури і вина», який варто відвідати, якщо ви будете неподалік. Асортимент вин компанії дуже різний за якістю ,  інколи залишає за собою багато запитань. Проте, я особисто рекомендую скуштувати лінійки Reserve та Grande Reserve (особливо Тельті-Курук) .

Бейкуш

Миколаївська обл. с.Черноморка

Бейкуш – це невеличка сімейна виноробня, заснована на початку двохтисячних років Євгеном Шнайдерісом. Основна філософія засновника – вина народжуються на виноградниках, вони великі прихильники теруарності. Всі процеси на виноградниках проводяться тільки вручну. У їхній лінійці можна скуштувати, як вина зроблені з італійських та французьких сортів, так і вина з місцевих аборигенних сортів України та Грузії.

Колоніст

Одеська обл.  с. Криничне

Ця сімейна виноробня заснована в 2005р. колишнім міністром палива та енергетики Плачковим І.В. Девізом виноробні є фраза :“Колоніст – чесне вино бездоганної якості ”. У лінійці вин можна знайти вина з автохтонних українських сортів (місцевих), таких як Одеський чорний та Сухолиманський білий. Також, рекомендую звернути увагу на преміум лініку Висока гама.

Виноробне господарство князя П.Н Трубецького

Херсонська обл. с. Веселе

Можна сказати, що це історичне українське шато. Перші виноградники одного з найстаріших та відомих виноробних господарств України були закладені в маєтку «Козацьке» (Херсонська губернія) у 1896 році. Відбір земель для насаджень та сортів виноградних ліз для князя Трубецького здійснював головний винороб Російської імперії князь Лев Голіцин. виноробня отримала нове життя в період з 2003 по 2011рр., під час яких було проведено повну реконструкцію, отримано нові виноградники та сучасне обладнання. Виноробня має 4-ри лійки вин. Рекомендую звернути увагу на колекцію марочних вин та преміум колекцію.

46 Parallel

Одеська обл.

Молода українська виноробна компанія, заснована на початку 2020 року. Засновники 46 Parallel Wine Group – Анна та Тарас Горкун – створювали сімейну компанію з ідеєю, що українське вино може і повинно стати предметом гордості. Основне кредо компанії – «Proudly Ukrainian». Саме тому вина 46 Parallel Wine Group створені виключно з українського винограду, народженого на 46-й «виноробній паралелі» України – у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.

Компанія відбирає найкращий виноград із кращих виноградних зон України, на усіх етапах контролює процес створення вина – від лози до пляшки, гарантуючи якість своїх вин.

До Дня Незалежності вони випусти особливий реліз, дуже обмежений в кількості -Proudly Ukrain

Чизай

Закарпатська обл. м.Берегово

Це новий виноробний комплекс,  який було зведено в 1995р. В 2006р вони висадили власні виноградники, а вже у 2013р. було оновлено обладнання на самій виноробні, що позитивно відобразилося на якості вин. З всіх лінійок, які пропонує виноробня, рекомендую звернути увагу на Chateau Chizay.

Artwinery

Донецька обл. м. Бахмут

Перші пляшки цих вин побачили світ у 1954р. За останні роки вони також оновили своє обладнання, щоб підтримувати якість вин. Ігристі вина тут виготовляють традиційним методом (друга ферментація проходить у пляшці). Зовсім недавно вони повністю оновили свій асортимент, попрацювали над дизайном і як на мене результат на обличчя. Станом на 2020 рік, являється найбільшим підприємством Східної Європи з виробництва ігристих вин класичним пляшковим методом. Увесь цикл виробництва в «Артвайнерi» розташований на глибині понад 72 метрів у підземних гіпсових тунелях, що цілий рік зберігають унікальні мікрокліматичні умови – постійну температуру і вологість. Загальна площа підземних штолень, у яких одночасно зберігається 30 млн пляшок ігристого вина, складає понад 25 га. Виноград використовують з Одеської, Херсонської та Миколаївської областей.

Stakhovsky Wines

Закарпатська обл. с. Мужієво

Stakhovsky Wines – нове українське вино від першої ракетки України Сергія Стаховського. Ідея опанувати виноробство прийшла наприкінці 2015 року – коли Сергій грав за команду Бордо. Саме тоді видатний тенісист взяв в оренду 20 гектарів землі на Закарпатті (село Мужієво) та почав займатись виноробством. Перший урожай винороб зібрав через у 2018-му. від тоді відбулось багато цікавих релізів. Поблизу виноробні Сергій відкрив дегустаційну залу посеред виноградників де можна замовити дегустацію вина.

Father’s Wine

Тернопільська обл. м. Гусятин

Історія виноробні «Фазерс Вайн» почалася з висадки винограду на території виробництва меблів для озеленення. Власники виноробні родина Буячок заснували виноробню у 2006 році. Вони мають власні виноградники – 5га. що висаджені поблизу виноробні. За останні роки виноробня динамічно розвивається, було закуплене сучасне обладнання, покращено якість вин. А їхній дизайн етикеток заслуговує окремої похвали. У планах розширення та створення нової сучасної виноробні.

Leleka

Одеська обл. с. Розівка

Leleka Wines – новий бренд від компанії Wine Discovery Selection, ідея якого полягає у створенні високоякісних вин сучасної України, за високими міжнародними стандартами та справжньою українською душею. Колекція названа на честь лелеки – особливого птаха та священного символу України. На даний момент у них існує дві лінійки вин, бозова, де вина свіжі та без витримка та резерва з легкою витримкою у діжці.

Biologist

Київська обл. с. Лісники

Виноробня Biologist було засновано у 2019 році Ігорем Петренко, який до цього займався імпором вина. Цікаво те що частина виноградників розташовані у Київській області, поряд із виноробнею на південних схилах пагорбу. Заггальна площа виноградників 15 га. Ігор запровадив біодинамічні принципи роботи та має на меті в майбутньому стати біодинамічною виноробною, на даному етапі отримують сертифікат органіки. На виноробні проводяться дегустації вина.

Cotnar

Закарпатська обл. с.Мужієво

Одна з небагатьох виноробень у Закарпатській області, що незважаючи на будь які труднощі працює над постійним удосконалення своїх вин. Серед цікавих проектів у майбутньому у них є на меті відновлення історичних погребів, посадка нових виноградників на пагорбах навпроти виноробні та відкриття дегустаційного залу . Моя рекомендація  – спробувати вино Chateau Cotnar та лінійку Горобчики.

Vinoman

Чернігівська обл. с. Жавинки

Виноробню Vinoman було започатковано у 2014 році, двома виноробами Борисом  Слабошевським та Сергієм Золотарем. Їхня історія почалась з чотирьох кущів столового винограду, яка переросла у справжню виноробню з декількома гектарами виноградників. У них зовсім не великий об’єм виробництва вина (до 10тис.), а також вони уже отримали ліцензію. Фаворитом серед вина, для мене є Піно Нуар

Grande vallee

Одеська обл. смт. Великодолинське

Це нова торгова марка компанії “Винтрест” , яка буквально в 2015р з’явилася на ринку України. Господарство оснащене сучасним обладнанням з Франції, Італії та Німеччини. Щороку для власного виробництва керівництво компанії відбирає кращі виноматеріали виключно з урожаю власних виноградників. Тому вина завжди випускаються лімітованою серією. Серед лінійки їхніх вин хочу відмітити Трамінер та рожевий Піно Міньє.

Grande vallee

Одеська обл. с. Оксамитне

Цей бренд належить виноробному підприємству «Винхол Оксамитне», яке засноване у 1998 році на території, де 120 років тому розташовувалась виноробня графа Давидова. Вигідне розташування, помірний клімат і благодатні ґрунти ідеально підходять для вирощування виноградної лози та виробництва вина. Виноробня займається вирощуванням і продажем виноматеріалу компаніям-партнерам, їхніми сусідами є Колоніст, який інколи купує у них виноград. Загальна площа виноградників становить майже 1000 га, з яких 540 га власні.

Винний дім Гігінеішвілі

Вінницька обл. с. Корделівка

У 2010 році Володимир Гігінеішвілі, власник виноробні, зробив перші кроки у напрямку виноробства. Володимир Гігінеішвілі вирішив продовжити сімейні грузинські тардиції на Поділлі. Вже у 2013 році запрацювала виноробня. На сьогоднішній день на виноробні поєднуються високотехнологічне оснащення, інноваційні технології, окрім того, відбувається закупка сировини тільки найвищої якості. Виноробня у 2017 році отримала ліцензію на виробництво

Don Alejandro Winery

Одеська обл. смт. Холодна Балка

Виноробня заснована у 2005 році. Власник виноробні — Олександр Шаповалов — є креативним і харизматичним виноробом, він архітектор за фахом тому сама виноробня створена в артстилі. Оригінальний та неповторний стиль не тільки у дизайні, але й у підході до виноробства, що також перекидається на стиль вина. Виноробня практикує біодинаміки. Виноробня розташована на березі теплого Хаджибейського лиману, що сприяє вирощенню винограду. Загальна площа виноградників 17га, асортимент вин досить різноманітний.

Château Edem

Львівська обл. с. Стрілки

Навесні 2016 року на території готельного комплексу Edem Resort Medical & SPA, що розташований поблизу Львова, власниками було висаджено виноградник площею 1,5 га. Виноробом працює Віталій Маланчук, перспективний молодий винороб львівщини. Збір урожаю на виноробні завжди відбувається публічно зі сніданком на винограднику. Вина виноробні здебільшого можна скуштувати в комплексі. Цьогоріч їхні вина отримали відзнаки на світовому конкурсі.

Виноробня Фрумушика-Нова

Одеська обл. с. Веселодолинське

Будівництво господарства Фрумушика-Нова почалося влітку 2006 року на місці молдавських сіл Фрумушика-Нова та Рошія, що були виселені навесні 1946 року у зв’язку з утворенням військового полігону. Сьогодні виноробня повного виробничого циклу, обсяг виробництва якої сягає 16 тисяч літрів на рік. Оснащена високотехнологічним обладнанням, де бродіння проходить під повним контролем температурних режимів. Площа виноградників складає 6 га. На території виноробні, розвинений комплекс зеленого туризму, а у винному погребі проводяться дегустації вин 

Одесос

Одеська обл. м. Одеса

Одесос – молодий виноробний проєкт з самого серця винного краю України, який народився у 2019 році. Ім’я виноробні тісно пов’язане з однією з версій походження назви міста, в честь давньогрецької колонії Одессос, розташованої неподалік від затоки сучасної Одеси. Сіті Вайнері Одесос – перша в Україні виноробня міського формату. Сама виноробня знаходиться в історичному центрі міста на вулиці Тираспольській, 26, в будівлі колишньої, знаменитої на всю країну, тютюнової фабрики Salve, відкриття виноробні відбулось в 2021рік.

my Wine

Одеська обл.

Едуард Городецький, винороб у четвертому поколінні. Все своє життя він присвятив виноробству. 20 років — на Одеському коньячному заводі, з яких останні 5 років обіймав посаду Голови правління. Але у Едуарда не залишала Мрія — побудувати власне шато і створити своє вино. Так народилося вино my Wine, яке стало його продовженням. my Wine — це вина з сонячного бессарабського винограду, з півдня Одеської області

Inkerman

Інкерманський завод марочних вин був заснований в 1961р. Після анексування Криму, вони одні з небагатьох, які вирішили залишились на українському ринку. На даний момент вони не мають власних виноградників, але мають підписані довготривалі договори з виноградарями, за якими контролюють якість винограду. Лінійка вин дуже різноманітна за якістю, особисто від себе рекомендую Winemaster’s selection. Також у 2017р. вони запустили лінійку вин Reserva, які проходять довшу витримку у дубових діжках, раджу скуштувати.

Вина Гулієвих

Одеська обл. с. Велика долина

Ця виноробня заснована Рубеном і Робертом Гілієвими у 2005р., які поставили перед собою ціль –  створити вино, яке зможе гідно представляти Україну у винному світі.  Вина Гулієвих  представляють вина під двома лінійками Select i Reserva,також вони запустили цікаву лінійку ігристих вин.

Варто наголосити, що цей список не є повний , є багато маленьких виробників, які не попали у цю статтю, але варті вашої уваги. Серед таких виробників: Богдан Павлій, Максим Кичма, Віталій Маланчук, Дмитро Копій, Олександр Ковач, Крістоф де Лакарен, Клара Марсала та багато інших

Пийте українське вино


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s