У попередній статті ,присвяченій темі “Вино та Їжа”, ми говорили про поєднання фастфуду та вина. Сьогодні ж ми поговоримо про те, що ж пасує до нашої традиційної української кухні , адже так часто саме вона присутня на наших святкових столах. У цій статі ви дізнаєтесь як підбирати вина під такі страви як борщ, вареники, деруни, кров’янка та котлета по-київськи.
Борщ – без цього супу не можливо уявити своє дитинство. Щоб зрозуміти яке вино підібрати до борщу, потрібно зрозуміти основу його смаку і його склад. Традиційно у борщ входить буряк, капуста картопля, відварене м’ясо ну і при подачі ,звісно, ми даємо сметану. Смак хорошого домашнього борщу завжди солодкуватий, а сметана додає приємну кислинку. Виходячи з цих характеристик, я пропоную поєднувати борщ з ненасиченими червоними винами, які мають хороший баланс кислотності – це Божеле (але не рекомендую Божеле нуво), Вальполічела, Мерло з півдня Фрвнції, а також базовий чілійський Карменер. З білих вин, як на мене, добре підійдуть Шардоне середньої витримки та легкі вина з Долини Луари. Один мій друг з Іспанії полюбляє борщ з хересом Олоросо, як на мене цікаве поєднання)
Вареники – це ще одна традиційна страва нашого дитинства. Найрізноманітнішими бувають їх начинки, адже саме від них ми повинні відштовхуватись підбираючи вина. Традиційні вареники з картоплею, до яких ми щедро додамо жирної домашньої сметани я рекомендую поєднати з свіжими білими винами типу новозеландського Сіовньйон Блану чи Віоньє з Лангедоку(Франція), з червоних вин можна спробувати Бардоліно або легкий Зінфандель. А от вареники з вишнею потребуватимуть зовсім інших вин. Для такої смакоти можна взяти Порто Рубі або досить цікаву червону Марсалу. Якщо ж кріплених вин ви не полюбляєте, візьміть Вальполічелу Ріпасо.
До таких страв як деруни я рекомендую взяти білі освіжаючі вина з хорошою кислотністю, це можуть бути Рислінги з Німеччини чи Австрії (але сухі) чи вина з регіону Соаве(Італія), які зроблені на основі сорту Гарганега. Такого типу вина допоможуть вам справитись з жирною структурою дерунів. А от якщо деруни будуть з м’ясом, то тут нам у пригоді знадобиться Барбера або Дольчетто, також можна спробувати базове іспанське Темпранільйо.
Кров’янка, або Кишка, як її називають у нас – це страва, яка завжди присутня на святковому столі. Це досить важка їжа і я б рекомендував до неї середньотілі червоні вина на основі таких сортів як Каберне Совіньйон, Шираз чи Мальбек. Для любителів Санжовезе хорошим варіантом буде Кьянті Резерва чи Мореліно ді Сконзано (Італія, Тоскана).
Котлета по-Київськи – це , напевно, одна з тих українських страв, яку можна зустріти у всьому світі, але поза межами України її називають chicken kiev. Ця страва є досить жирна, там багато масла та й готується вона у фритюрі, тому до неї однозначно потрібні свіжі білі вина, такі як Шаблі або вина на основі Совіньйон Блану.
Ось такі цікаві поєднання у рекомендую спробувати1)
Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. ВИНО ТА ЇЖА частина2(FAST FOOD)
Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook
P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !
One thought on “БЛОГ ПРО ВИНО. ВИНО ТА ЇЖА частина 3 (УКРАЇНСЬКІ СТРАВИ)”