БЛОГ ПРО ВИНО. STELVIN

Для тих, хто ще не здогадався   –  Stelvin – це кришка-закрутка, якою закривають вина і яка є альтернативою натурального корку. У цій статті ми поговоримо про її переваги та недоліки.

screw-cap-3

 

Як думаєте, коли було придумано такий спосіб закривання пляшок : 90-ті, 80-ті чи можливо 70-ті? Ви навіть не повірите, але цей спосіб запатентували 1889р. в Англії, що правда, перші експерименти по закоркуванню таким способом вина відбулись в 1930-их роках в Каліфорнії в університеті Девіса. Дійсно, популярним Stelvin стає у 1970-их роках.

korked_spin

Щоб почати розповідати про Stelvin, давайте поговоримо про натуральний корок,  основною перевагою якого вважають пропускання мікроскопічних доз повітря, які необхідні винам , що розраховані на довготривалу витримку, завдяки цьому повітрю вони розвиваються в пляшці. А тепер я перерахую вам недоліки натурального корку, через які відсоток вин закритих  за допомогою Stelvin з кожним днем зростає: по-перше, це так звана коркова хвороба (достатньо всього невеликої кількісті трихлоранізолу, що міститься в корі коркового дерева, щоб зруйнувати вино), по-друге зростає кількість високоякісних вин, які потрібно закривати натуральним корком, але, нажаль, неможливо розширити виробництво натурального корку, через обмежену зону вирощення пробкового дуба.

3967328411_48074f4425

Отже, стає зрозуміло, що єдиним недоліком Stelvin є те, що вино, яке закрите нею не може розраховувати на довготривалу витримку. Але чи дійсно це так? Проведено безліч досліджень щодо цієї теорії в Австралії, США і навіть в такій консервативній країні як Франція. Ці дослідження показали, що вина закриті Stelvin розвивають не гірше ніж вина закриті натуральним корком, а в деяких випадках вони навіть показували кращі результати. Такі експерименти проводились в перших замках Бордо, таких як Шато Hout-Brion I Шато Margaux, але, на жаль, вони були разовими і не отримали широкого розголосу. Думка про те, що під  Stelvin вино не розвивається є хибною, адже у пляшці уже є невелика порція кисню між вином та кришкою. Також є теорія, що вину для того щоб розвиватись взагалі не потрібен кисень, але,  як на мене, вона є спірною. В самій компанії, яка володіє правами на вироблення цих кришок заявляють, що Stelvin не блокує доступ повітря, його структура побудована так, щоб пропускати таку ж кількість повітря, що й натуральний корок. До того ж, вони заявляють, що цю кількість можна точно спрогнозувати, що дає виноробу додаткову перевагу.

AFEA-Stelvin-ColourSprint

У Stelvin є також одна проблема, вина закриті таким способом часто страждають від редукції (це дефект вина, коли вино знаходиться в пляшці без доступу кисню, і воно немов задихається, цей дефект супроводжується ароматом кислої капусти). Хоча з редукцією можна боротись, для цього потрібно продекантувати вини, або довго аерувати вино у бокалі і неприємні аромати редукції відійдуть.

Cork-V-Screw-caps

Основним фактором, чому Stelvin досі повністю не замінив натуральний корок є традиційність. Люди у всьому світі досі вважають, що вина закриті таким способом є дешевими та простими. Також важливим моментом є церемонія відкриття пляшки, погодьтесь, що натуральний корок тут виграє, адже споглядати, як сомельє майстерно відкриває корок набагато приємніше ніж просте скручування пляшки.

wine-cork

На заключення,  хочеться також пояснити, що не всі Stelvin одинакові. Так, вони всі складаються з алюмінієвої капсули і прокладки, яка знаходиться під цією капсулою, саме від неї багато чого залежить. Ця капсула може вироблятись з різних матеріалів, в залежност від яких вона може по різному пропускати повітря, або ж повністю його блокувати. Зазвичай, ця прокладка багатошарова і складається з поліетиленової плівки, тонкої фольги та інших. З вином завжди контактує останній шар, який виготовлений з нейтрального полівінілідехлориду (він схвалений всіма інститутами безпеки здоров’я)

maxresdefault

Як ставитись до Stelvin – обирати вам, але тепер ви точно знатимете його плюси та мінуси, а всі міфи розвіяні.

Corks-vs-Screw-Caps-Pic-900x675

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. ХВОРОБИ ВИНА


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s