Поєднання вина та їжі – це справжнє мистецтво, і щоб навчитись цьому мистецтву потрібно знати його основні правила. Сьогодні ми з вами поговоримо про основні фактори, на які потрібно звернути при виборі вина під страви.
Кислотність
Це мабуть найважливіша властивість вина з точки зору смаку, яка потрібна для поєднання з жирними стравами, щоб нівелювати відчуття жирності та очистити ротову порожнину від їжі. Кислотність потрібна для страв з кислим смаком, щоб підтримати вино на достойному рівні. Також без неї не обійтись, якщо у вас є солена страва, адже кислий смак зменшує відчуття соленого.
Сорти з високою кислотністю – Рислінг, Совіньйон Блан, Санжовезе, Піно Нуар.
Таніни
Таніни – це речовини, які містяться в червоному вині та відповідають за терпкість вина.
Якщо розглядати таніни та їжу, то їхня основна задача полягає у тому, щоб розщепити білкову їжу, а це звичайно, в основному м’ясні страви, а з овочів -це можуть бути гриби або бобові. Основне правило тут одне – чим танінніше у вас вино, тим білковішою повинна бути їжа. Якщо ж ви будете пити танінне вино без їжі, воно осушуватиме вам рот, бо при відсутності їжі таніни починають з’єднуватись з білком, який міститься у слині, від чого утворюється відчуття сухості.
Сорти з високою танінністю – Каберне Совіньйон, Танат, Мальбек.
Солодкість
Солодкий смак у вині – це залишковий цукор після ферментації.
Солодкі вина це не лише супровід для десерту ! Їх дуже класно використовувати з правилом контрасту, тобто коли вино та їжа мають протилежні смаки. Ідеальні приклади – це солодкі вина та солені сири або страви. Ще одним чудовим доповненням до солодкого вина буде гостра та пряна кухня, наприклад, азіатська.
Якщо ви все ж таки обиратимете солодке вино до десерту, то вам потрібно пам’ятати одне – вино завжди повинно бути солодшим за десерт , в іншому випадку вино здаватиметься гірким та неприємним.
Сорти, які найчастіше є основою солодкого вина – Гевюрцтрамінер, Мускат, Мальвазія.
Вага
Під цим фактором я маю на увазі, щоб вино та їжа були в одній “ваговій категорії”.
Для вина основні фактори, що дають тільності – це алкоголь, таніни та дубова витримка. На жаль, точних правил по кількісних показниках не існую, тут все повинно відбуватися на інтуєтивному рівні. Наприклад, ми розуміємо, що парова курка- це легка страва, а от тушкована яловичина – є набагато важчою.
Основний смак
Основний фактор, на який ви повинні звернути увагу – це смак, що домінує у страві. Зазвичай, при описі страви звертають увагу на основний інгредієнт, тобто вказують , що це курки чи яловичина, проте , на жаль, забувають про не менш важливий інгредієнт – соус! Адже страва з томатним соусом та страва з вершковим соусом – це дві різні страви , до яких необхідно підбирати зовсім різні вина!!!
У наступних частинах цієї теми ми поговоримо про більш конкретні приклади, тому слідкуйте за новинами 😉
Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook
P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !
2 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. ВИНО ТА ЇЖА частина 1”