БЛОГ ПРО ВИНО. ВІН САНТО

Vin Santo (Він Санто), або як його називають на батьківщині  “Святе вино” – це традиційне та одне з найкращих десертних вин Італії. Батьківщиною цього вина називають Тоскану.  Він Санто має свій унікальний метод виробництва, над його ім’ям  складено багато легенд, а географія зони виробництва не обмежується однією Тосканою. Про це все читайте у цій статті.

220px-close_up_of_folio_189v_-_the_communion_of_the_apostlesІсторія походження

Існує дуже багато історій походження Він Санто, але на мою думку , більш-менш реальними є наступні. Перша полягає в тому, що це вино розливали спеціально до Великодня, а починало бродити воно на День всіх  Святих, від чого і пішла назва. Ця історія більш романтична на відмінно від другої, згідно з якою,  вино з’явилось на світ у час, коли Венеція мала владу над островом Санторіні. Вино в тоді позначали на бочках vin або vino  та  перевозили з острова  ”Santo”, в результаті чого ми отримали назву “Vinsanto”.

Яку з цих історій вважати правдивою кожен визначатиме для себе сам.

 

Метод виробництва

Метод, за яким роблять Він Санто має назву апасіменто (appassimento), його використовують також у інших регіонах для різних  вин, але найбільшого визнання та популярності він отримав від Він Санто, зараз цей метод асоціюється саме з цим вином.

dsc_0043-copy

 

Після того як зібрали виноград, а роблять це в кінці вересня або на початку жовтня, його розкладають на мати та поміщають у спеціальні добре провітрювані приміщення , де він зав’ялюється (а колись цей виноград виносили на горища, де було найспекотніше,  і підвішували).

22_vinsantosn

В такій кімнаті він проводить від 3 до 6 місяців. За цей час виноград втрачає значну кількість вологи , але водночас у самій ягоді збільшується концентрація цукрів.

barattieri-appassimento-uva

Після цього ягоди потрапляють на прес,  де їх дуже делікатно видушують, щоб не роздавити кісточки. Сік, який отримали іде на ферментацію, яка відбувається у діжках. Через величезний вміст цукру  вона проходить дуже повільно і триває кілька тижнів. Для того, щоб ферментація проходила біль активніше та її можна було контролювати, у сік додають спеціальну закваску, яка містить дріжджі та уже готове Він Санто.

Ферментація Він Санто, а потім і його витримка відбувається у невеликих дерев’яних діжках, які мають назву Карателлі (Caratelli), що в перекладі і означає “маленька діжка”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Мінімально витримка триває 3 роки, а для категорії Резерва – 4 роки,  хоча не дивуйтесь, якщо потрапите на Він Санто з 5-ти чи навіть 10-ти віком витримки. Колись діжки для Він Санто робили з каштану, через те що, деревина була більш пористою і процес окислення проходив швидко. Також цю бочку вибирали через великий вміст дубильних речовин. Зараз, все таки використовують дубові бочки, але заповнюють їх не до кінця, щоб рівень окислення теж був високим, адже саме таким чином Він Санто набуває своєї неповторної ароматики. Ще однією особливістю Він Санто є те, що бочки не тримають у прохолодному приміщенні, а навмисно переносять у найтеплішу частину виноробні, зазвичай це горище.

Стилі Він Санто

За звичай Він Санто – це біле десертне вино, яке роблять з таких сортів як Треббіано та Мальвазія, але існують й інші стилі цього вина.

vin-santo-wine-colors2

Існує рожевий стиль Він Санто. Це вино роблять з червоних сортів винограду, частіше за все з Санджовезе. Такі вина мають назву  Occhio di Pernice і у деяких регіонах Італії вони мають власну зону DOC.

tumblr_lwyjzefxdf1qd61so

Він Санто інколи може бути сухим вином. В цьому випадку виноград не до кінця зав’ялюють і процес ферментації проходить до кінця. Тобто дріжджі повністю з’їдають цукор і тоді таке вино схоже по стилю на іспанський херес Фіно. Але все ж таки найкращий представник Він Санто – солодке вино.

Зона виробництва

Як уже згадувалося  раніше, найчастіше ви можете зустріти Він Санто з Тоскани, проте  вдалі зразки є і у таких регіонах як Венето, де його роблять з сорту Гарганега. Також хороші вина Він Санто виробляють у Трентіно та Марке.

vinosanto2

Він Санто також має кілька зон , які контролюються за походженням:

Vin Santo del Chianti DOC

Vin Santo di Carmignano DOC

Vin Santo del Chianti Classico DOC

Vin Santo di Montepulciano DOC

Ці зони мають свої правила по виробництву Він Санто, яких вони повинні чітко дотримуватись

 

Cantucci e Vin Santo

12cantucci-e-vin-santo

Cantucci e Vin Santo – це традиційний десерт у Тоскані. Вам подають бокал Він Санто та біскотті (традиційне італійське сухе мигдальне пичиво), яке ви занурюєте у вино. Це досить смачно і якщо у вас під рукою буде пляшка Він Санто обов’язково спробуйте.

cantuccini

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. ХЕРЕС


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !

 


One thought on “БЛОГ ПРО ВИНО. ВІН САНТО

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s