БЛОГ ПРО ВИНО. ШАБЛІ

Шаблі – одне з великих білих вин Франції. Якщо вино це ваш напій, то не знати Шаблі ви просто не можете. І сьогодні я розповім про те , за рахунок чого це вино особливе.

В першу чергу,  ми повинні розуміти, що Шаблі це виноробний регіон, який відноситься до Бургундії.

burgundy1Історично склалось так, що географічно він віддалений від основного регіону і лежить північно-західніше від регіону Кот Дор та відноситься до департаменту Йонна. Чому так сталось? Все досить просто, колись вся територія від однойменного селища Шаблі (від якого і пішла назва регіону) до Бона була засаджена виноградниками, але після нападу філоксери всі ці виноградники були знищені. Їх вирішили не відновлювати так як зрозуміли, що ці землі ненайкращі для вирощення винограду. В результаті між Шаблі і Кот Дором утворилась відстань у 120км.

Наступне, що ми повинні запам’ятати, що Шаблі – це завжди сорт Шардоне, але саме в цьому регіоні цей сорт виходить на другорядний план, бо найголовніше, що передає Шаблі – це унікальний теруар.

11446420059790

Теруар

Особливість теруару Шаблі полягає в його грунті. Весь регіон лежить на покладах кимериджського вапняку.

ChablisДоведено, що 200 млн. років тому на цьому місці було море, яке з часом відійшло, але залишило ці унікальні грунти з величезними покладами мікроелементів та мінералів, дуже часто в грунтах знаходять скам’янілі молюски та ракушки.

img_5128

31033 Шаблі знаходиться досить далеко від моря, але морський вплив і свіжість у вині відчувається саме через цей теруар. Типовими ароматами буде ароматика йоду, вилика мінеральність та свіжість. Саме завдяки цим властивостям Шаблі ідеально пасує до морепродуктів. Щоб уже повністю розкрити тему теруару,  потрібно згадати також те, що зона Шаблі в 1970-их роках була значно розширена, але нова територія лежить на покладах іншого вапняку – Портландського.

51993dfbf595aefe1bb17b9f8342aeddВина на цій території будуть зроблені в іншому стилі, вони будуть менш мінеральними, але більш фруктовими.  Також варто знати , що Шаблі є одним з найпівнічніших виноробних регіонів і в зимовий період у регіоні наступають морози. Щоб врятувати лозу від цих морозів винороби часто вдаються до невеличких хитрощів. Існує два найпоширеніших варіанти: перший полягає в тому, що на виноградники привозять спеціальні пічки, які піднімають температуру повітря на виноградниках.

oudinПід час другого варіанту лози оприскують водою, яка замерзає і покриває лозу плівкою, під якою вона краще переносить мороз.

billaud-simon-chablis-vineyards-frost-647x389

Стилістика

chablis-in-glass-dominic-lockyer

Стилістика Шардоне з Шаблі не схожа на стилістику Шардоне з Бургундії. Винороби в Шаблі практично завжди стараються звести контакт з дубовою бочкою до нуля, тому що ці вина ціняться в першу чергу за свою свіжість та високу мінеральність.

%d0%b7%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8fВ певний період навіть дійшло до того, що винороби розділились на два табори, одні були проти використання дубу, а інші – за, хоча згодом вони об’єднались, щоб спільними силами просувати вина регіону.

minerality-in-wine Інколи деякі винороби використовують дубові діжки, але ні в якому випадку це буде не нова діжка, яка перенаситить вино дубовою ароматикою. Також є такий момент, що якщо бочки і використовуються, то зовсім маленького об’єму, всього 125л., такі бочки мають назву piece (піеси).

france-4-1024x682

Класифікація Шаблі

Шаблі, як і будь-який виноробний регіон Франції , має свою класифікацію. Виноградники Шаблі поділяються на чотири класи:

france-burgundy-chablis-wine-map-folly

Chablis Grand Gru

Chablis Premier Cru

Chablis

Petit Chablis

Chablis Grand Gru  – це впринципі один виноградник, який поділений на 7 участків, які  називають кліма (Bougros, Les Preuses, Vaudésir, Grenouilles, Valmur, Les Clos and Blanchot, також виділяють неофіційний 8 монопольний участок під назвою La Moutonne). Ці виноградники мають найкращу експозицію в основному на південь та південний захід. Для Шаблі це дуже важливо, так як грунти в регіоні одинакові, хоча тут є більше глини та щебеня.

uploads%2f1438955430153-chablisgrandcrusdetail

Chablis Premier Cru – це близько 40 виноградників, хоч всю кількість практично не зустріти на етикетках. Проблема полягає в тому, що інколи в середині великого виноградника виділяють кілька менших, але через свою маловідомість вони рідко виносять свою назву на етикетку і продаються під більш відомою назвою. Найбільш відомі та одні з кращих наступні виноградники: Fourchaume La CТte de LНchet та MontНe de Tonnerre.

Вина Grand Gru і Premier Cru потрібно пити у більш зрілому віці, з часом у них краще проявляються ноти Шардоне,  а смак стає більш вершковим, на відміну від вин Chablis

Petit Chablis, які потрібно пити молодими.

Chablis – це виноградники, які знаходять по всій території виноробного регіону

Petit Chablis, так зване Мале Шаблі, виноградники розміщені на менш цікавих грунтах. Ці вина завжди будуть більш фруктовими і без такої вираженої мінеральної ноти. Ці вина часто не до оцінені через свій статус і даремно, адже ,наприклад, вони найкраще пасують до устриць.

Цікаво також знати, що поряд з Шаблі є дуже цікавий апеласьйон під назвою Saint Bris, на його території роблять вина з сорту Совіньйон Блан. Цей регіон дуже часто називають перехідною ланкою між бургунським та луарськими винами.

grands-auxerre-map

Гастрономія

Через свою високу кислотність та мінеральність вина Шаблі є дуже гастрономічними.

800x600_0_f5a15387de0084577bfe5364fe8c01d2800x600_0x59f91261_1200139811381418360Кислотність дозволяє поєднувати Шаблі зі стравами , які мають вершкові соуси. Ці вина чудово пасують до білого м’яса (курка, кролик, індик). Висока мінеральність дає можливість поєднувати ці вина з сирою рибо чи суші.

4a83f8f9b611b2657ffee88722981b4cЗвичайно, як уже згадувалось  Шаблі чудово пасує до устриць, морепродуктів та рибних страв.

fritos

Шаблі- це літні вина, які чудово втамовують спрагу і вже зовсім скоро ви зможете в цьому переконатись)))

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. ВАЛЬПОЛІЧЕЛЛА


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


One thought on “БЛОГ ПРО ВИНО. ШАБЛІ

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s