БЛОГ ПРО ВИНО. БАРОЛО

Бароло – одне з найвеличніших вин Італії. Коли сомельє чує це слово, у нього одразу появляється усмішка на обличчі, адже він у передчутті особливого моменту. Кожен, для кого вино – це щось більше ніж напій, повинен знати хоча б базову інформації про Бароло. Тому у цій статті я розповім про 10 основних речей, які ви повинні знати про Бароло.

Piedmont-Cropped

1.Назва Бароло – це водночас і назва однойменного селища, яке і дало назву вину. Вина Бароло походять з регіону П’ємонт, а точніше з його південно-західної провінції, яка має назву Кунео. Виноробна зона, у якій знаходиться зона Бароло, має назву Ланге, а її столицею є місто Альба, яку також вважають столицею червоного виноробного П’ємонту.

nebbiolo clusters

2.Бароло виробляться з сорту Небіолло – це автохтонний (місцевий) сорт П’ємонту. Його назва походить від слова nebbia, що в перекладі означає “туман”, а в цій місцевості тумани звична річ. Небіолло – це один з найпримхливіших сортів, його крім П’ємонту практично не вирощують. Але водночас, якщо його правильно виростити, цей сорт є одним з найрозкішніших, він дає потужну танінну структуру з наймовірною гаммою ароматів.

tuscany-vineyard-in-ponte-arbia-near-siena-1024x682

3.Бароло – це вино, яке одне з перших отримало визнання в Італії, а з ним і свій статус, DOC в 1966 році, а DOCG 1980році. Загальна площа виноградників є невеликою і складає трохи більше 2000 гектарів. Більшість виробників – це невеликі сімейні виноробні.

Barolo

4.Територіально зону Бароло можна розділити на 5 основних коммун – Ла-Мора, Кастільйоне-Фаллето, Баролло, Серралунга-д’Альба та Монфорте- д’Альба. Всі вони різні та мають свої кліматичні та теруарні особливості. Їх умовно розділяють на два табори: північний, до якого належать Ла-Мора, Кастільйоне-Фаллето, Баролло та південно-східний, з двома коммунами Серралунга-д’Альба та Монфорте- д’Альба. Таке роділення відбулось через різні грунти, кілька мільйонів років тому на південно-східний території був льодовик і коли він сходив , він утворив пагорби висотою 500-600м ,які складаються з більш молодих грунтів.

Хочу наголосити, що ці 5 комун є основними, а в загальному на території Бароло виділяють 11 комун.

great-barolo-and-barbaresco-wines

5.Баролло існує кількох видів, відповідно до яких застосовуються різні правила виробництва та витримки.

  • Звичайне Бароло – мінімальна витримка якого 38 місяців, 18 з яких повинні бути у дубовій діжці
  • Бороло Різерва – мінімальна витримка 62 місці, 18 з яких повинні бути у дубовій діжці
  • Бароло MGA (так зване Бароло крю) – це Бароло, яке вироблене з конкретної території (перелік територій чітко прописаний). Воно може мати звичайну витримку або ж різерва. Таке Бароло передає характеристики конкретної території.

Також можна зустріти Бароло з окремого виноградника, в такому випадку назву виноградника виносять на етикетку.

126-road-alba-barolo-6

6.Всі виноградники у регіоні повинні бути висаджені на пагорбах висотою від 180м над рівнем моря. Також на законодавчому рівні зазначено, що виноградники заборонено висаджувати на північній частині пагорба (ця частина є найменш освітлена сонцем, а це загрожує поганому дозріванню) .

barolo-chinato

7.Всі вина Баролло червоні та сухі, але існує однин рідкісний вид, який має назву Chinato. Це солока різновидність Бароло, в яку додають екстракт хініна та цукровий сироп. Виникло воно в час, коли вино рахувалось лікарським продуктом. Не правильно вважати, що для цієї категорії використовують погане вино, насправді беруть звичайне Бароло (не Різерва), в яке додають екстракт хініна і цукровий сироп. Існує навіть своєрідна формула виробництва, потрібно взяти 95л. вина, 15л. трав’яного екстракту і 160гр. цукру. Зазвичай Бароло Кінато -це асамбляж вин кількох років, хоч інколи можна зустріти і мілезимні зразки.

15578556_1177121329031467_1125447013659422859_n

8.У винах Бароло існує два стиля, це так званий традиційний та новаторський стилі. Таке умовне розділення склалось історично.

blogger48

Традиційний стиль – це асамбляжне вино з різних комун Бароло, таким чином винороби намагаються передати всю красу зони Бароло. Також цей стиль передбачає довгу витримку у великих дерев’яних діжках, які називаються боти, ці діжки повинні бути зроблені з славонського дуба. Таке Бароло потрібно довго витримувати, а саме вино буде елегантним.

cantina5

Новаторський стиль – це навпаки вина зроблені з окремого виноградника, ці вина передають особливості конкретного маленького теруару. Витримку такі вина проходять у класичних французьких баріках, час витримки зазвичай менший ніж у традиційному Баролло. Це роблять для того, щоб вино дійшло до своєї готовності значно швидше і ви як споживач могли ним швидше насолодитись.

Правду кажучи, у зоні Бароло дуже мало “затятих” сторонників одного чи іншого стилю. За звичай, у виноробні є вина зроблені в обох стилях. Також часто можна зустріти вина з окремого виноградника, які витримувались у славонських ботах, а це вказує про гнучкість на експерименти виноробів.

2015-Musso-Langhe-Chardonnay-wine-Piedmont-Italy-vino-bottle-glass-social-vignerons

9.У регіоні Баролло за останні роки з’явились дуже хороші вина на основі Шардоне, які навіть отримали свій власний статус DOC Ланге Шардоне у 1994 році. На даний час – це один з найцікавіших проявів Шардоне у світі. Їх не варто порівнювати з винами Монраше з Бургундії , вони різні, але обоє неповторні. Якщо матимете можливість їх спробувати , не прогавте її.

Barolo (1)

10.Бароло – це не той регіон,у якому можна довіряти винам тільки по етикетці, через свою різноманітність стилів не всі вина, наприклад, з комуни Ла-Мора матимуть одинаків смак та якість, зазвичай вони сильно відрізнятимусь між собою. Я рекомендую довіряти виробнику, який має свій стиль і який вкладатиме цей його у всі свої вина.

Читайте такж – БЛОГ ПРО ВИНО. ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ДЕКАНТЕР


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S. Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими, тоді підписуйтеся на блог ! 


2 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. БАРОЛО

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s