БЛОГ ПРО ВИНО. СОЛОДКІ ВИНА

Солодкий смак люди люблять від народження, а от інші смаки до нас приходять з віком. Саме тому, одні з перших вин, які появились у стародавніх європейських цивілізаціях були солодкими. В ті часи солодкі вина робились найпростішим методом, вже в готове вино додавали виварене виноградне сусло, також могли додавати у вино мед та різні духмяні трави, щоб зробити смак вина більш приємним. Спосіб додавання вивареного виноградного сусла зберігся і досі, всі дешеві напівсолодкі вина робляться таким способом, найвідомішим представником таких вин є німецьке Liebfraumilch.

fortifiedwines

Також важливим моментом для виробництва солодкого вина стало освоєння дистиляції. Винороби швидко зрозуміли, що додаючи у вино невелику кількість нейтрального спирту, можна зупинити ферментацію і зробити вино з залишковим цукром. Такий спосіб набув популярності, адже ці вина могли переносити довгу морську дорогу, через те, що алкоголь і цукор виступали додатковими консервантами. Цей спосіб подарував світу портвейни та кріплені мускати з півдня Франції, острова Сицилії та ін.

Сьогодні у виробництві солодкого вина існує чотири основних методи. Залежно від того, який спосіб буде вибраний, вино матиме різний рівень цукру, алкоголю та різну стилістику аромату. Хороше солодке вино зовсім не просте, воно володіє неймовірним букетом ароматів і багатим спектром смаку. Солодкі вина не можуть бути дешевими, адже процеси їхнього виробництва є дуже складними і потребують багато людської праці та часу.

44287726-White-wine-grapes-in-vineyard-on-a-sunny-day-Stock-Photo

Для виробництва солодких вин використовують обмежену кількість сортів винограду, традиційно для такого типу вина обирають: Мускат, Рислінг, Гевюрцтрамінер, Піно Грі, Шанен Блан, Шардоне та кумаж Совіньйон Блан, Семільйон і Мускаде.

 

Пізній збір

crow-farm-vineyard-2

Цей спосіб є найочевиднішим, але не завжди простим. Ягоди залишають на лозі на довший термін. Зазвичай збір урожаю проходить у кінці вересня, проте для цього способу ягоди збирають в кінці жовтня або на початку листопаду. За цей час ягоди набирають більше природного цукру від сонця. Найважливіше для цього способу – зібрати переспілі ягоди, які будуть здоровим, дуже важливо, щоб вони не почали гнити чи пліснявіти. На пляшках таких вин ви зустрічатимете надписи Late Harvest або Vendange Tardive. Вина таким способом виробляються в регіонах, де восени не має ранніх дощів і виноград не почне гнити. Найкращі представники виробляються в Ельзасі, Мозелі, ПАР, Австралії, Чилі та Аргентині.

Ботрітіс

IMG_3885-940x250

Цей спосіб можливий завдяки специфічному грибку botrytis cinerea, якого ще називають “благородною плісінню”. Коли вона потрапляє на виноградні ягоди, вона починає висушувати їх, в результаті чого у них концентруються цукри та кислоти. Цей спосіб виробництва солодкого вина можливий у теплих регіонах з високою вологістю, де часто утворюються тумани. Найкращими регіонами для виробництва такого типу солодкого вина є Сотерн і Барсак,  угорський Токай, долини річок Рен і Мозель та Ельзас. На пляшках таких вин ви зустрінете надписи Selection de Grains Nobles (Франція), Beerenauslese і Trockenbeerenauslese (Німеччина)

 

Підвялювання або метод Passito

 Firriato_Winery_Guarini_Zibibbo_DSC8053-Edit-Large-964x576

Щоб зробити вино цим способом, спілі виноградні ягоди підв’ялюють відразу на виноградній лозі, або ж після збору їх розкладають на солом’яні мати та підсушують на палючому сонці. В деяких регіонах Італії ягоди підв’ялювали на спеціальних горищах, де влітку панувала неймовірна спека. Під час підв’ялювання потрібно правильно розкладати, а ще краще підвішувати ягоди, щоб вони достатньо провітрювались і не почали пліснявіти. В сучасних умовах більшість виробників підсушують ягоди у спеціальних кімнатах, в яких завдяки клімат контролю регулюється температура та вологість повітря. Найкращими регіонами для виробництва такого типу солодкого вина є Жюра, вся Італія, де цей спосіб є найпопулярнішим.

 

Льодяне вино або Icewine

 icewinesocial

Таке вино роблять із заморожених ягід, і особливістю цього методу є те, що при замороженні у середині ягоди замерзає лише вода. Коли такі ягоди потрапляють під прес (до речі, пресування проводять дуже обережно), льодяні кристали не розчавлюють і вони залишаються зі жмихом, таким чином з під пресу витікає невелика кількість надконцентрованого та дуже солодкого соку, який і потрапляє на ферментацію. Цей сік бродить дуже повільно, через високий вміст цукру, і процес ферментації припиняється природнім способом. Найкращими регіонами для виробництва такого типу солодкого вина є північні та прохолодні регіони Німеччини і Австрії (Eiswein), а також Канада (Icewine). Можна зустріти айсвайни з інших країн за досить демократичними цінами, проте ці вина зроблені іншим технологічним способом, який має назву кріоекстракція – це штучне замороження ягід. Такі вина відрізнятимуться від природніх айсвайнів за смаком та ароматом.

В результаті ми отримаємо різні вина в залежності від метода виробництва, кожне з яких буде неповторне по своєму.

 

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. ІГРИСТЕ ВИНО, ЯК ОБРАТИ?


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


One thought on “БЛОГ ПРО ВИНО. СОЛОДКІ ВИНА

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s