БЛОГ ПРО ВИНО. ЯК ЗБЕРІГАТИ ВИНО

Я впевнений, що це запитання часто виникало у Вас. Багато у кого є кілька пляшок вина, які були привезені з подорожі чи подаровані друзями, і які ми притримуємо для особливої події. Яких правил потрібно дотримуватись, щоб ці вина дочекались свого часу? Саме про це ми поговоримо у цій статті.

sommelier_25

Потрібно пам’ятати, що вино – це живий та тендітний організм, якому потрібно особливі умови зберігання. Якщо говорити про ідеальне місце для вина, то це  винний погреб, або підвальне приміщення приватного будинку. Але реальність така, що більшість людей зберігають свої вина у квартирах. У цьому не має нічого поганого, просто потрібно дотримуватись певних правил. Давайте поговоримо про найважливіші фактори, на які потрібно звернути увагу під час домашнього зберігання ваших улюблених пляшок.

IMG_9375

  1. Температура

Існує думка, що кімнатна температура прийнятна для зберігання вина, проте, насправді найоптимальнішою температурою є 12 градусів, саме при цій температурі воно найкраще розвивається у пляшці. При надто високій температурі вино почне занадто швидко старіти, а холод ,навпаки, уповільнить його розвиток. Не забувайте також, що температура повинна бути стабільною, адже різкі перепади теж негативно відображатимуться на вині.  При подачі вина варто пам’ятати, що білі та ігристі потрібно охолодити до 8- ми градусів, а червоні потрібно подавати при 16-18 градусах.

IMG_9358 – копія

  1. Освітлення

Необхідно уникати прямого сонячного проміння, яке може потрапляти на пляшки з вином, адже воно дуже шкідливе для них. Сонце пришвидшить його старіння та змінить смак, аромат вина. Також не зберігайте вина біля ламп розжарювання чи біля приладів, які виділяють тепло. Заховайте Ваші пляшки в темному кутку – це може бути куток шафи чи комора.

IMG_9383 – копія

  1. Горизонтальне положення

Пляшки з вином потрібно зберігати тільки горизонтально – це ідеальне положення для них. Адже так корок постійно омивається вином і не просихає. Таким чином ви унеможливлюєте потрапляння повітря у пляшку. Але перед подачею вино за кілька днів до того потрібно поставити вертикально, щоб осад, який утворився, осів на дні пляшки.

IMG_9419

  1. Вологість

Це теж дуже важливий фактор. Оптимальним показником є 70% вологості.  Такий рівень вологості є оптимальним. При такому показнику не буде утворюватись цвіль, яка може пошкодити корок чи етикетку, це може статись при високій вологості. При низькій вологості корок може зсохнутись, що призведе до скисання вина. В домашніх умовах це важко контролювати, але цей показник є дуже важливим.

IMG_9396

  1. Вібрація

Вино – це напій, який полюбляє спокій та тишу. Старайтесь якомога менше рухати пляшки, особливо не возіть їх з собою в машині.  В вині з роками буде опадати осад, який не полюбляє рух, такі вина перед подачею потрібно продекантувати, щоб цей осад не потрапив Вам у бокал. Домашній холодильник не є хорошим варіантом для довготривалої витримки, адже він постійно вібрує, чим порушую спокій вина. Якщо у вас є велика кількість вина у квартирі, то я рекомендую придбати спеціалізований винний холодильник, який без зайвих вібрацій підтримуватиме потрібну температуру та вологість.

ROS_7511

Дотримуючись цих простих правил Ваше вино буде здоровим та у безпеці.

На при кінець, також запам’ятайте, що після відкриття вина його не варто зберігати більше 4-5 днів, а ігристі вина більше 2 днів. Після цього терміну вина окислюються і втрачають свій смак та аромат. Щоб краще зберігати відкриті вина, придбайте спеціальну вакуумну помпу та корки до неї, вона допоможе викачати повітря з пляшки і дасть можливість продовжити зберігання відкритого вина.

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. ХВОРОБИ ВИНА


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !

 


One thought on “БЛОГ ПРО ВИНО. ЯК ЗБЕРІГАТИ ВИНО

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s