БЛОГ ПРО ВИНО. ЧОРНОГОРІЯ

Друзі, оскільки мені пощастило відпочивати у цій прекрасні країні, хочеться поділитись з вами інформацією про її винну частину 🙂


Чорногорія – це країна Балканського півостову, її сусідами являються такі країни як Сербія, Хорватія, Македонія, Албанія та Боснія і Герцоговина, вина яких ви, до речі, можете знайти у супермаркетах країни, так як в Україні їх не зустрінеш. Клімат країни середземноморський, з відчутним впливом Адріатики, до речі, її сусідом через море є італійська Пулія, вина якої по смаку нагадують Чорногорські. 

Винні регіони

На цій карті ми бачимо, що у країни є всього 2 винних регіони. Це зумовлено кількома факторами, по-перше більшість території країни – це гірські масиви, від чого вона і отримала назву Чорногорія 🙂 , по-друге,  ці регіони розташовані біля води, де клімат трішки м’якший, адже на решту території клімат дуже спекотний, світить палюче сонце і дують сильні вітри, що унеможливлює вирощення винограду. 

Перший регіон називається Подгоріца, він розташований навколо столиці країни, міста Podgorica. На північно-східній частині регіону, розташоване Скадарське озеро, одне з найбільших в Європі. Цей регіон вважається основним і більш престижним, усі найбільші виробники розташовані поблизу столиці.

Другий регіон – це узбережжя Адріатичного моря, він являє собою смугу виноградників, що проходить по всій південно-західній частині країни. Завдяки морському клімату ця територія є придатною для вирощення хорошого винограду. 

Сорти винограду

Звичайно, основним сортом винограду країни є Вранас- це автохтонний (місцевий) сорт винограду, його тут вирощують скрізь. Важливим моментом є те, що хороші результати цей сорт дає після дубової витримки у віці 4-ох років. Зверніть на це увагу, коли куплятимете вина з цього сорту. А найбільше, що мене вразило, так це те , що тут з нього виробляють вино з витримкою у квеврі, до цього я про це ніде не читав. Одним з найкращих виробників у такому стилі є виноробня Lipovac

Іншими місцевими сортами є білий сорт Крстач, який дає освіжаючі білі вина з приємною кислотність та цитрусо-трав’яними ароматами. 

Також у цьому кліматі дають хороші результати такі сорти як Каберне Совіньйон, Мерло, Сіра, Шардоне, Віоньє та Мускат. Ви також можете звернути увагу на вина з сорту Зінфандель, більш відомого тут під назвою Kratosija. 

Виноробні

Чорногорія за площею є зовсім невеликою країною, на її території є близько 50 виноробень, різної величини. 

Найбільшим виробником, я б навіть сказав гігантом, є виноробня Плантаже, вона є найбільшою у країні і однією з найбільших у Європі. Щороку вона виробляє близько 15-17 млн. літрів вина. Вина від цієї компанії можна зустріти всюди, від звичайних супермаркетів до преміум ресторанів, ці вина є навіть в Україні. Вона випускає безліч лінійок, є базові вина на кожень день та колекційні вина ціною понад 100€ ( відверто кажучи, я не до кінця розумію, за що платити такі гроші). 

Крім цього гіганту є безліч маленьких сімейних виробників, що правда знайти їх буде набагато важче, потрібно зайти у спеціалізовані винні магазини, яких тут не так багато. Серед таких виробників раджу звернути увагу на винорбні Lipovac, Vranac Zavjet, Sjekloca, Mola та Masonovic. 

Гастрономія

Що до гастрономії, то у Чорногорії є з чого вибирати. Тут велике різномаїття риби, овочів фруктів та фермерських продуктів. З національних страв я рекомендую скуштувати такі як: негушський пршут-це різновид місцевого прошуто, каймак- національна страва на основі овечого молока та ягнятина-під Сача, яка запікається в чавунній посудині на розпеченому вугіллі.

Якщо вам цікаво дізнатись більше про туристичні маршрути країни прочитайте блог про Чорногорію наших друзів 🙂

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. ВИНА ІЗРАЇЛЮ

Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook
P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


3 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. ЧОРНОГОРІЯ

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s