Друзі, сьогодні ми поговоримо про вина такої країни як Німеччина. Багато хто асоціює цю країну тільки з пивом і дуже помиляється, адже вона має велику винну історію. У цій статті я розповім вам про основні речі, які потрібно знати про вина цієї країни.
Якщо подивитися на винну карту Німеччини, то можна нарахувати 13 винних регіонів, більшість яких розташовані на півдні країни і цьому є досить просте пояснення , адже Німеччина є північною країною з досить прохолодним кліматом і тільки в цій частині країни клімат дозволяє вирощувати виноград. Найвідомішими регіонами є Мозель, Рейгау, Рейнгасен та Пфальц.
Німеччина – це країна, яка в першу чергу відома своїми білими винами. Якщо розібратись у сортах винограду, то білі займають близько 65% від загальних посадок. Основна характеристика німецьких вин – це свіжість та кислотність, а в ароматі зазвичай зустрічаються фруктові тони.
На цьому фото ви бачите все різномаїття сортів.
Основним і найбільш відомим сортом Німеччини ,звичайно, є Рислінг, який безперечно є королем цієї країни. Але окрім Рислінга тут можна зустріти чудові вина на основі Мюлер-Тургау, Сільванера, Піно Блана, якого тут називають Вайсбургундер та Піно Грі (Граубургундер)
Якщо ж ви більше полюбляєте червоні вина, то у Німеччині для вас теж знайдеться кілька варіантів. Червоні вина тут будуть досить легкими та фруктовими з хорошою кислотністю, ці вина є досить гастрономічними і ви можете з легкістю брати їх на пікнік. Найцікавішими представниками є вина на основі таких сортів як Шпетбургундер, у світі відомий як Піно Нуар, Дорнфельдер та Тролінгер. Великим плюсом цих вин є невисокий рівень алкоголю, а також температура подачі, ви легко можете трішки охолодити ці вина і насолоджуватись ними у літку.
Винна класифікація
Одне з найважчих завдань, які перед вами стоятимуть, коли ви захочете познайомитись з винами Німеччини – це, звичайно , класифікація її вин.
На цьому фото ви бачите всю складність цієї класифікації.
Давайте спробуємо покроково її розібрати.
Перший рівень вин Deutscher Wein або Landwein – це базові та найпростіші столові вина країни, цікавих вин тут немає.
Наступним рівнем є Qualitätswein (Квалітетсвайн) – це вже початок високої якості вин у Німеччині. Одним з основних правил є те, що вина повинні вироблятись тільки з винограду зібраного з конкретного регіону. Вина в цьому рівні діляться по вмісту цукру, який можна зрозуміти по надписі на етикетці. Існують наступні категорії:
- Trocken:сухі вина, залишковий цукор коливається в районі 9 г/л
- Halbtrocken:напівсухі вина, залишковий цукор яких не перевищує 12 г/л
- Feinherb:вина з вищим залишковим цукром, зазвичай, це напівсолодкі вина
- Liebliche:солодкі вина з залишковим цукром до 45 г/л
- süß or Süss:солодкі вина з залишковим цукром понад 45 г/л
Єдиним недоліком на цьому рівні є те, що тут дозволено використовувати шапталізацію (додавання цукру у виноградний сік, для підвищення рівня алкоголю у вині).
Найвищим рівнем якості німецьких вин є Qualitätswein mit Pradikat , або ,як її ще називають, Pradikatswein. Найчастіше, за цією схемою класифікуються Рислінги з регіону Мозель. Ця класифікація базується на зрілості ягоди, тобто на рівні цукру у ягоді під час збору урожаю. Всі вина тут зазвичай солодкі, але інколи можна зустріти чудові сухі варіанти (ця інформація не зазначається на етикетці і дізнатись чи вино сухе потрібно за рівнем алкоголю, якщо він перевищує 12% , тоді вино у пляшці сухе).
Pradikatswein ділиться на наступні категорії:
Kabinett (65-85° Öchsle) – найбільш легкий стиль, делікатні вина з хрусткою кислотністю.
Spatlese (76-95° Öchsle) – Шпетлезе в перекладі означає пізній збір, ці вина мають вищий вміст цукру та є багатшими за кабінет
Auslese (83-105° Öchsle) – найкращі ягоди зібрані вручну, інколи ботрітізовані. Вина досить комплексні з яскравим ароматом. Ауслезе у перекладі означає відбір.
Beerenauslese (110-128° Öchsle) – робиться з ягід поражених ботрітізом, дуже солодкі вина. Для цього вина відбираються тільки ботрітізовані ягоди. Це дуже багате десертне вино.
Eiswein (110-128° Öchsle) – солодкі вина зроблені технологією замороження ягід на лозі.
Trockenbeerenauslese (150-154° Öchsle) – дуже рідкісні вина, зроблені з ботрітізованих ягід які підсушились на лозі. Солодкість цих вин балансується з кислотністю.
Показник Öchsle вказує на рівень цукру у самій ягоді під час збору урожаю.
Донедавна Pradikatswein була вершиною піраміди у винній класифікації Німеччнини. Але декілька виробників об’єднались і створили VDP (“Verband deutscher Prädikatsweingüter”), класифікацію було створено для сухих вин Мозеля на основі Рислінгу. Тепер ця класифікація відображає як сухі , так і солодкі вина, а регіонально поширилась за межі Мозеля. Основні принципи її полягають у територіальному походженні винограду і дещо нагадують Бургундську класифікацію.
На пляшках цих вин буде ось таке зображення
VDP ділиться на наступні рівні:
- Gutswein:Винна з конкретної місцевості/селища
- Ortswein:вина з кращих виноградників з вказаною назвою виноградника
- Erste Lage:класифікація виноградників Прем’єр Крю, тобто кращих виноградників
- Grosse Lage/Grosses Gewächs:найкращі виноградники Німеччнини, аналог Гран Крю
Читання німецької етикетки
- Назва виробника
- Сорт винограду
- Категорія солодкості
- Вказання категорії якості
- Вміст алкоголю
- Вказання регіону
- Назва виноградника
Я надіюсь, що вина Німеччини стали тепер трішки ближчими 😉
Читайте також –БЛОГ ПРО ВИНО. ЧОРНОГОРІЯ
Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook
P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !
2 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. НІМЕЧЧИНА”