БЛОГ ПРО ВИНО. НІМЕЧЧИНА

Друзі, сьогодні ми поговоримо про вина такої країни як Німеччина. Багато хто асоціює цю країну тільки з пивом і дуже помиляється, адже вона має велику винну історію. У цій статті я розповім вам про основні речі, які потрібно знати про вина цієї країни.

e07c9b183115c7c8d0d4a4d6748fedbb

Якщо подивитися на винну карту Німеччини, то можна нарахувати 13 винних регіонів, більшість яких розташовані на півдні країни і цьому є досить просте пояснення , адже Німеччина є північною країною з досить прохолодним кліматом і тільки в цій частині країни клімат дозволяє вирощувати виноград. Найвідомішими регіонами є Мозель, Рейгау, Рейнгасен та Пфальц.

Німеччина – це країна, яка в першу чергу відома своїми білими винами. Якщо розібратись у сортах винограду, то білі займають близько 65% від загальних посадок. Основна характеристика німецьких вин – це свіжість та кислотність, а в ароматі зазвичай зустрічаються фруктові тони.

Grape-Distribution-Germany-White-Wines

На цьому фото ви бачите все різномаїття сортів.

Основним і найбільш відомим сортом Німеччини ,звичайно, є Рислінг, який безперечно є королем цієї країни. Але окрім Рислінга тут можна зустріти чудові вина на основі Мюлер-Тургау, Сільванера, Піно Блана, якого тут називають Вайсбургундер та Піно Грі (Граубургундер)

Якщо ж ви більше полюбляєте червоні вина, то у Німеччині для вас теж знайдеться кілька варіантів. Червоні вина тут будуть досить легкими та фруктовими з хорошою кислотністю, ці вина є досить гастрономічними і ви можете з легкістю брати їх на пікнік. Найцікавішими представниками є вина на основі таких сортів як Шпетбургундер, у світі відомий як Піно Нуар, Дорнфельдер та Тролінгер. Великим плюсом цих вин є невисокий рівень алкоголю, а також температура подачі, ви легко можете трішки охолодити ці вина і насолоджуватись ними у літку.

 

Винна класифікація

Одне з найважчих завдань, які перед вами стоятимуть, коли ви захочете познайомитись з винами Німеччини – це, звичайно , класифікація її вин.

Germany-wine-classification-system-2015-wine-folly

На цьому фото ви бачите всю складність цієї класифікації.

Давайте спробуємо покроково її розібрати.

Перший рівень вин Deutscher Wein або Landwein – це базові та найпростіші столові вина країни, цікавих вин тут немає.

Наступним рівнем є Qualitätswein (Квалітетсвайн) – це вже початок високої якості вин у Німеччині. Одним з основних правил є те, що вина повинні вироблятись тільки з винограду зібраного з конкретного регіону. Вина в цьому рівні діляться по вмісту цукру, який можна зрозуміти по надписі на етикетці. Існують наступні категорії:

 1. Trocken:сухі вина, залишковий цукор коливається в районі 9 г/л
 2. Halbtrocken:напівсухі вина, залишковий цукор яких не перевищує  12 г/л
 3. Feinherb:вина з вищим залишковим цукром, зазвичай, це напівсолодкі вина
 4. Liebliche:солодкі вина з залишковим цукром до 45 г/л
 5. süß or Süss:солодкі вина з залишковим цукром понад 45 г/л

Єдиним недоліком на цьому рівні є те, що тут дозволено використовувати шапталізацію (додавання цукру у виноградний сік, для підвищення рівня алкоголю у вині).

Найвищим рівнем якості німецьких вин є Qualitätswein mit Pradikat , або ,як її ще називають, Pradikatswein.  Найчастіше, за цією схемою класифікуються Рислінги з регіону Мозель.  Ця класифікація базується на зрілості ягоди, тобто на рівні цукру у ягоді під час збору урожаю. Всі вина тут зазвичай солодкі, але інколи можна зустріти чудові сухі варіанти (ця інформація не зазначається на етикетці і дізнатись чи вино сухе потрібно за рівнем алкоголю, якщо він перевищує 12% , тоді вино у пляшці сухе).

Pradikatswein ділиться на наступні категорії:

German-Wine-Classifications6.jpg

Kabinett (65-85° Öchsle) – найбільш легкий стиль, делікатні вина з хрусткою кислотністю.

Spatlese (76-95° Öchsle) – Шпетлезе в перекладі означає пізній збір, ці вина мають вищий вміст цукру та є багатшими за кабінет

Auslese (83-105° Öchsle) – найкращі ягоди зібрані вручну, інколи ботрітізовані. Вина досить комплексні з яскравим ароматом. Ауслезе у перекладі означає відбір.

Beerenauslese (110-128° Öchsle) – робиться з ягід поражених ботрітізом, дуже солодкі вина. Для цього вина відбираються тільки ботрітізовані ягоди. Це дуже багате десертне вино.

Eiswein (110-128° Öchsle) – солодкі вина зроблені технологією замороження ягід на лозі.

Trockenbeerenauslese (150-154° Öchsle) – дуже рідкісні вина, зроблені з ботрітізованих ягід які підсушились на лозі. Солодкість цих вин балансується з кислотністю.

pradikatswein-classification-german-wine-tall-1

Показник Öchsle вказує на рівень цукру у самій ягоді під час збору урожаю.

 

Донедавна Pradikatswein була вершиною піраміди у винній класифікації Німеччнини. Але декілька виробників об’єднались і створили VDP (“Verband deutscher Prädikatsweingüter”), класифікацію було створено для сухих вин Мозеля на основі Рислінгу. Тепер ця класифікація відображає як сухі , так і солодкі вина, а регіонально поширилась за межі Мозеля. Основні принципи її полягають у територіальному походженні винограду і дещо нагадують Бургундську класифікацію.

VDP-Die-Praedikatsweingueter

На пляшках цих вин буде ось таке зображення

VDP ділиться на наступні рівні:

 1. Gutswein:Винна з конкретної місцевості/селища
 2. Ortswein:вина з кращих виноградників з вказаною назвою виноградника
 3. Erste Lage:класифікація виноградників Прем’єр Крю, тобто кращих виноградників
 4. Grosse Lage/Grosses Gewächs:найкращі виноградники Німеччнини, аналог Гран Крю

 

Читання німецької етикетки

DrLoosenWSTBA-375ml_label

 1. Назва виробника
 2. Сорт винограду
 3. Категорія солодкості
 4. Вказання категорії якості
 5. Вміст алкоголю
 6. Вказання регіону
 7. Назва виноградника

Я надіюсь, що вина Німеччини стали тепер трішки ближчими 😉

 

Читайте також –БЛОГ ПРО ВИНО. ЧОРНОГОРІЯ


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook
P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


2 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. НІМЕЧЧИНА

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s