БЛОГ ПРО ВИНО. МАРСАЛА

Друзі, сьогодні ми поговоримо про Марсалу, її часто називають «вином для кулінарії», але це далеко не так, Марсала буває дуже різною та неймовірно цікавою.

1306marsalaMap

Марсала – це кріплене вино, родом з Сицилії з однойменного міста Марсала, яке знаходиться в провінції Трапані. Марсала – це вино, яке контролюється по найменуванні, воно отримала статус DOC у 1969р, а зі змінами законодавства у  Європі воно отримало статус PDO (Protected Designation of Origin). На мою думку, Марсала разом з Хересом, Порто та Мадерою входить у еліту кріплених вин світу.

should-marsala-wine-refrigerated-after-opening_bb36d833a8a992ff

Історія Марсали

marsala 1

Історія Марсали почалась у 1773 р. і тісно пов’язана з ліверпульским купцем Джоном Вудхаузом, корабель якого розбився біля берегів Марсали. Скуштувавши місцевого вина, яке мало назву “перпетуут” (назва походить від способу виробництва, який дуже подібний до методу “кріадера і солера”, молоде вино доливали у бочки з вином попередніх років), він був у захваті від його смаку. Пан Вудхвуз вирішив привезти кілька бочок цього вина до Англії, проте щоб вино перенесло подорож –  він долив невелику кількість бренді. На жаль вино, яке він привіз людям не сподобалось, та не принесло йому успіху. Джон не впав духом, він повернувся на Сицилію та почав експерементувати з винами, довівши його смак до своїх вподобань і уже з цим вином він покорив Великобританію.

Виробництва Марсали

Спосіб виробництва Марсали має багато свої тонкощів на нюансів.

Перш за все, потрібно знати, що Марсалу роблять з місцевих сортів винограду: Грілло, Інзолія, Катаратто, Дамаскіно, Неро д’Авола, Нерелло Москалезе, Періконе

9d2415afb31d1ce0577d7512a9f7e02a

Ягоди починають збирати у другій половині вересня, після чого вони попадають під дуже м’ягкий прес, щоб не роздавити кісточки у ягоді. Ферментація вина проходить повільно ,при контрольованій температурі у 20-5 градуів. У результаті ми отримуємо вино з солом’яним кольором і невеликим залишковим цукру. У це базове вино додають Mosto Cotto – це виварене виноградне сусло. Воно надає Марсалі потрібний колір, рівень цукру та типовий смак. Після чого, у вино додадуть містель, або як його називають тут « Sifone» – це суміш свіжого виноградного соку та невитриманого бренді. Тепер наше вино готове для витримки, як уже було сказано, зазвичай, Марсала не є вінтажним вином і витримується за методом Кріадера і Солера.

 

Стилі Марсали

types-of-marsala

Вино Марсала буває дуже різним і її стилів є досить багато. Важливо знати, що Марсалу розділяють по кольорі, по вмісту цукру та по витримці.

За кольором Марсалу розділяють на –Gold(Oro), Amber та Ruby (червоне Марсала – це досить новий стиль, при його виробництві використовують червоні сорти, до яких додають також до 30%  білих, щоб пом’якшити смак)

За вмістом цукру Марсалу розділяють на – Dry (до 40 г/л), Semi Sweet (від 40 до 100 г/л) та Sweet (більше 100 г/л)

За витримкою Марсалу розділяють на –

  • Fine – витримане вино 1 рік
  • Superiore– витримане вино 2 роки
  • Superiore Riserva- витримане вино 4 роки
  • Vergine e/o Soleras- витримане вино не менше 5 років
  • Vergine e/o Soleras Stravecchio e Vergine e/o Soleras Riserva- витримане вино не менше 10 років

 

Марсала та кулінарія

marsala-wine

Одразу хочу наголосити, що для кулінарії використовують тільки найбазовіше вино Марсала Fine з мінімальною витримкою, всі інші  – краще пити у чистому вигляді. Використовувати Марсалу у кулінарії стало популярно у США в італійськиї ресторанах.

Класичним є соус Марсала, який включає у себе виварене вино Марсала до сиропу  та додаванням  цибулі,  шалоту, грибів та трав.

Ще одним популярним є «куряча марсала». За цим рецептом курячу грудинку панірують у муці, після чого її тушать в Марсалі, маслі, оливковій олії, з додаванням грибів та спецій.

Також Марсалу часто додають до десертів.

 

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. ХЕРЕС


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !

 

 


2 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. МАРСАЛА

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s