БЛОГ ПРО ВИНО. CAVA

Ігристі вина з кожним роком стають все популярнішими, а їхні об’єми продажу зростають.

sparkling-wine-cava.png

Сьогодні ми поговоримо з вами про ігристе вино з Іберійського півострову, яке зроблене за традиційною технологією, за таким  методом у Франції роблять Шампанське. Уже здогадались про що буде йти мова:  ну звичайно, про Іспанську Cava.

Catalan-Cava-Fly-to-Barcelona

Cava – це запатентована назва для ігристих вин з Іспанії, які зроблені за класичною методикою  (друга ферментація проходить у пляшці). Цю назву було запатентовано в 1966 році Міністерством сільського господарства Іспанії.  Звичайно, є ще багато моментів, які виділяють її він інших вин і про це  ми поговоримо.

Gramona-vineyard

Cava – це історичне вино, хоч її історія не така давня як у Шампанського, все почалось у 1872 році, коли 7 друзів однодумців почали працювати разом над створенням ігристих вин “шампенуаз” на території Пенедесу. Свій союз вони назвали “7 мудреців Греції”, чим вони натякали на 7 античних філософів, про яких на той час знав кожен школяр ( їх імена Marc Mir, Rafael Mir, Joan Casanovas, Modest Casanovas, Pere Rovira, Pere Raventós и Josep Raventos de Codorniú.).  Вже в 1879 році світ побачили 72 ящики ігристого вина, які були продані у Барселоні під назвою “СHAMPAN DE CAVA” (“шампанське з погреба”). І тільки через 90 років це вино отримало назву Cava.

Рисунок1

Зараз Cava носить найвищу класифікацію якості Іспанії D.O. (Denominaciones de Origen). Цікавим фактом є те, що це єдине DO Іспанії, яке не має чітких територіальних обмежень і може вироблятись по всій території Іспанії. Хоч 85% всієї  Cava виробляється на території регіону Пенедес.

cava-wine-blend

Для виготовлення Cava використовують чітко прописані сорти винограду, а саме Макабео, Перельяда, Ксарелло та Шардоне. А для виготовлення рожевої Cava використовують Гарначу, Трепат (інколи Монастрель на Піно Нуар).

Cava – це вино, яке має різні рівні якості. Їхня градація проходить за терміном витримки вина на дріжджовому осаді.  На кожній пляшці Cava ви знайдете ось такі наклейки та позначки різних кольорів, що вказують на рівень якості.

cava-indication-sticker

Cava JOVEN – мінімальний термін витримки 9 місяців (аналогічно витримують французькі Кремани)

reserva-cava-indication-sticker

Cava Reservsa – мінімальний термін витримки 15 місяців

gran-reserva-cava-indication-sticker

Cava Gran Reserva – мінімальний термін витримки 30 місяців, також обов’язково вказується вінтаж. Вина цієї категорії виробляються тільки у Brut Nature, Extra Brut, або Brut.

15114382131567426405

У 2017 році було створено ще одну категорію Cava – CAVAS DE PARAJE CALIFICADO, так звану преміальну CAVA. На відміну іншим категоріям, ця присвоюється тільки виноградникам. Мінімальний термін витримки для такої CAVA 36 місяців, також тут повинні використовувати тільки ручний збір винограду.  На даний момент є лише 9 виробників і 12 виноградників, які мають право на неї. Ось цей список

Torelló (Vinyes de Can Martí),
• Recaredo (Turó d’en Mota и Serral del Vell),
• Alta Alella (Vallcirera),
• Juvé i Camps (La Capella),
• Freixenet (Can Sala),
• Codorníu (La Pleta, El Tros Nou и La Fideuera),
• Vins el Cep (Can Prats),
• Gramona (Font de Jui)
• Castellroig (Terroja)

Важливо також знати, що CAVA випускають у 7-ми категоріях солодкості за залишковим цукром

cava-de-paraje-calificado-wine-to-you

BRUT NATURE: без додавання цукрового сиропу (допустимий залишковий цукор до 3 г/л, який залишився після вторинної ферментації)
EXTRA BRUT: 0-6 г/л
BRUT: 0-15 г/л
EXTRA SECO: 12-20 г/л
SECO: 17-35 г/л
SEMI SECO: 33-50 г/л
DULCE: вище ніж 50 г/л.

cava-sparkling-wine-profile-wine-folly

На завершення хочеться сказати, що продажі CAVA за останні роки значно зросли, не в останню чергу за рахунок її ціни, яка є значно дешевшою за французьке Шампанське, з яким у CAVA є багато спільного. Я також завжди рекомендую CAVA людям, які хочуть вперше скуштувати ігристе вино зроблене класичною технологією.

Якщо ви ще не пробували цих вин, то я рекомендую це зробити, цим самим розширити свої винні горизонти 😉

Читайте також –БЛОГ ПРО ВИНО. ІГРИСТЕ ВИНО, ЯК ОБРАТИ?


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook
P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


3 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. CAVA

  1. Привіт . Мене звати Олексій , хотів подякувати за блог ! Дуже легко і доступно , читається із задоволенням , робите хорошу справу .
    Великий респект вам !

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s