БЛОГ ПРО ВИНО. ФРАНЧАКОРТА

Друзі, сьогодні поговоримо про мої улюблені ігристі вина, а конкретніше про Франчакорту.

1011

У цій статті ви знайдете 7 фактів, що потрібно знати про це вино.

Історія

Franciacorta-Wine-Region

Далеко не у кожного вина можна прослідкувати чітку історію народження, Франчакорті у цьому пощастило. Це вино народилось через мрію та пристрасть однієї людини – Франко Дзіліані, винороба Берлуккі. Франко обожнював Шампань та хотів повторити це вино у себе на батьківщині.У 1961 році йому це вдалось, світ побачила перша пляшка Франчакорти, яка тоді мала назву “Pinot di Franciacorta”. За прикладом Франко пішли й інші його колеги, і Франчакорта швидко набула популярності.

Сама назва  Franciacorta походить від слів “curtes francae” (фортеці франків, що були збудовані тут у 8 ст).

Теруарfranciacorta-by-consorzio-franciacorta

Франчакота – це невелика зона в регіоні Ломбардія, що відома своїми ігристими винами. Ця зона отримала статус DOCG у 1995 році.

Клімат регіону помірно-континентальний з теплим сонячним літом та м’якою зимою.

Сам мікротеруар зони створюється кількома факторами – це гірський масив Камоніка на півдні регіону, озеро Ізео на півночі, річка Ольмо на заході. Все це створює своєрідний амфітеатр.

 

МетодFranciacorta_cantina_Cattabiani

Щоб отримати назву Фрачакорта, ігристі вина повинні вироблятись тільки класичним методом, що означає вторинну ферментацію у пляшці з мінімальною витримкою 18міс. на дріжджовому осаді.

Основною проблемою для виробників є збереження кислотності у вині через досить жаркий клімат, а  от хороша фруктовість та мінеральність є невід’ємними плюсами у хороших винах.

Сорти винограду

Тут усе дуже класично, основними сортами є Шардоне та Піно Нуар (тут його називають Піно Неро), додатковим сортом є Піно Біанко. Також  дозволено використовувати місцевий сорт Ербамат, але у купажі він не може займати більше 10%. Ербамат – сорт, який має досить високу кислотність, що в теплому кліматі є важливо. Його долю в купажі та загальні посадки планують збільшувати.

Загальна площа виноградників – 2900га , що дає можливість випускати біля 15млн. пляшок у рік.

Типи148409286

У регіоні дозволено виробляти декілька типів та стилів Франчакорти:

Franciacorta Spumante – це базова категорія з мінімальною витримкою у 18міс. У купажі мінімум 50% повинен складати Шардоне або Піно Нуар. Це не вінтажна категорія.

Franciacorta Millesimato – це вінтажна категорія, при якій уже збільшується витримка до 30місяців. При цій категорії вина можуть бути як білі, так і рожеві, азалишковий цукор не може перевищувати категорію екстра драй.

Franciacorta Rose – рожеві вина, мінімальна витримка яких повинна складати 24місяці.У купажі цих вин сорт Піно Неро повинен складати 35%. Вина можуть бути у будь-якій категорії залишкового цукру.

Franciacorta Riserva – витримані вина, де витримка на осаді складає мінімум 60місяців. Залишковий цукор у цьому типі не може перевищувати категорію брют. Щодо стилів, то вина можуть бути як білі, так і рожеві, як вінтажні, так і не вінтажні.

Franciacorta Saten – про цю категорію поговоримо окремо.

 

Сатен2009-barone-pizzini-franciacorta-saten-1024x641

Це особлива категорія Франчакорти, зі своїми правилами:

  • Тільки білі сорти винограду
  • Тільки категорія брют
  • Тиск у пляшці повинен бути не більше 5 атмосфер
  • Витримка на осаді 24місяці
  • Мінімальна кількість Шардоне у купажі – 50%

 

Тихі вина53913802_2333355170029430_1242779728042000384_o

Тихі вина у зоні Франчакорта виходять під назвою Curtefranca. Зона має статус DOC, який вона отримала у 1995році, а до 2008 вона носила назву Terre di Franciacorta. Ці вина часто ховаються у тіні Франчакорти, але їхня якість постійно зростає. Дозволені як білі, так і червоні сухі вина. Білі виготовляються на основі Шардоне та Піно Біанко, а червоні – Каберне Фран, Каберне Совіньйон, Мерло та Піно Неро.

 

На завершення хочу сказати, що італійці дуже сильно полюбляють Франчакорту, 80% вин випиваються в середині країни.


Про кожен з цих стилів ми поговоримо більш детально на сторінці Facebook

Читайте також –БЛОГ ПРО ВИНО. CAVA


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s