БЛОГ ПРО ВИНО. ВИНО і ДІЖКА

Друзі, цього разу вирішив відійти від більш класичних тем у блозі та розповісти вам про важливий союз діжки та вина.image

Є кілька ключових питань, про які потрібно поговорити, але все по порядку. Спочатку варто згадати, що сама діжка виникла не одночасно з вином, до неї вино перевозили в бурдюках, які вироблялись зі шкіри чи навіть шлунку тварин, але вино у них швидко псувалось  через бактеріальне зараження. Потім були амфори та інші глиняні посудини, вино у них зберігалось значно краще. Але була проблема з логістикою, вони були досить важкі  та крихкі і досить погано переносили транспортування. Діжка, яка з’явилась у 3 ст.н.е  закривала обидві ці функції, вона була дуже зручна у транспортуванні, адже її можна було котити і вино у середині добре зберігалось. Додатковим бонусом стало те, що з часом вино у діжці змінюється. З часом люди зрозуміли наступне:

Як витримка в діжці впливає на вино?caves-de-vinho-do-porto-3_0

Під час витримки через пори деревини проходить невелика кількість повітря і відбувається процес мікроокислення вина. Саме цей процес є важливим та ключовим, адже завдяки ньому у вині відбуваються наступні речі:

  • Пом’якшуються таніни . Діжка згладжує різкі та агресивні таніни та робить їх більш шовковистими.
  • Вино стає більш стабільним та збільшується потенціал витримки вина.
  • Збільшується палітра смаку і аромату. Вино здобуває так звані вторинні аромати, аромати витримки.

 

Як розмір діжки впливає на вино?48b2caa4acdcf286e67d646faa59fcbf_XL

Варто знати, що діжки бувають зовсім різного об’єму від класичного барріка у 225л. і до величезних діжок у кілька тисяч літрів (тонно або ботті). Тут важливо зрозуміти основне – це площа контакту деревини та вина. Чим менша діжка, тим ця площа більша. Баррік за рахунок невеликого об’єму додає вину велику екстрактність та оксидацію, а от Ботті об’ємом 2000 л. дає дуже м’яку дію на вино за рахунок значно більшого об’єму.  Тому треба запам’ятати , що розмір діжки є дуже важливим, а також те,що він створює різний стиль вин.

 

Як тип деревини впливає на вино?DofriinXkAAa84b

Зазвичай , діжку для вина створюють з дубу, він є класичною породою у цьому випадку. Хоча інколи можна зустріти діжки і з іншої деревини,наприклад,  каштану чи акації. Сам дуб буває різних порід, кожна з яких має різну пористість та додаватиме свої нюанси у витримку. Найважливішими є два типи дубу – це французький та американський.

  • Французька діжка надає винам більш сухі таніни. Додає аромати спецій, гвоздики і саму ароматику деревини. За вартісию вона найдорожча та може коштувати 1000€.
  • Американська діжка пом’якшує агресивність танінів, робить смак вина більш солодкуватим.

Додає аромати ванілі та кокосу.  Більш демократична за ціною (500€).

 

 Як новизна діжки впливає на вино?Wine-Barrel

Саме так, діжка не обов’язково повинна бути новою. Для різних стилів вин використовують ту чи іншу новизну діжки. Ось як вона впливає на вино:

  • Нова діжка створює значний ефект на вино, віддає велику кількість екстрактивних речовин . Після першого використання діжка втрачає половину своїх властивостей.  Зазвичай витримка триває до 24 місяців.
  • Стару діжку використовують для оксидації, так як вона уже не дає ніяких екстрактивних речовин, тому витримка у такій діжці може бути довшою.

Зазвичай баррік використовують тричі, а от великого розміру діжки можуть використовуватись сторіччями.

Сподіваюся, тепер всі крапки над і у цій темі ми розставили!


Про кожен з цих стилів ми поговоримо більш детально на сторінці Facebook

Читайте також –БЛОГ ПРО ВИНО. ЕТАПИ ВИРОБЛЕННЯ ВИНА

 

 

 


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s