БЛОГ ПРО ВИНО. ЕТАПИ ВИРОБЛЕННЯ ВИНА

Для того, щоб добре розбиратись та розуміти вино потрібно знати як його виробляють. У цій статті я познайомлю вас з етапами виробництва вина. За основу я візьму французькі терміни, адже саме в Франції вперше почали їх застосовувати.

Ми пропустимо етап вирощування винограду, про це ми поговоримо в іншій статті, а почнемо з моменту, коли ягоди попадають на виноробню.

Перший процес, який проходять ягоди називається Egrappage (відділення гребнів) – він  застосовується, щоб унеможливити потрапляння у вижатий виноградний сік агресивних танінів, які містяться у гребнях грон.

33062

Після цього виноградні ягоди розчавлюють, цей процес має назву Foulage. Маса, яка утворюється у  результаті, відправляється на бродіння. На цьому етапі відбувається спиртове бродіння (fermentation alcoolique), дріжджі поїдають цукор, в результаті чого виділяється алкоголь та вуглекислий газ (його випускають з бродильного чану).

women pounding grapes

Паралельно з спиртовим бродінням у виробництві червонного вина відбувається мацерація (maceration). Цей процес полягає у настоюванні виноградного сусла на шкірках винограду, в процесі якого вони віддають вину речовини, які його забарвлюють (мають назву антоциани.) Під час мецетації  так звану шапку з шкірок винограду періодично опускають у низ чану, цей процес має назву піжаж (pigeage). Інколи виноградне сусло насосами перекачують на верх цієї шапки – цей процес називається ремонтаж (remontage).

red-wine-vinification-by-maceration-grape-harvest-fulling-replacement-fermentation-search-portal-cellars-wine-bars-exclusive-wine-1250x616

У деяких регіонах, якщо під час сезону вирощення винограду були погані погодні умови, у вино дозволяють додавати цукор, для того щоб збільшити алкогольну міцність – процес має назву шапталізація (chaptalisation). Існує також протилежний процес, його застосовують у південних регіонах, де навпаки дуже спекотно і у вині потрібно збільшити кислотність, такий процес називається асидифікація (asidification).

hqdefault

Після закінчення алкогольного бродіння, у деяких вин починається яблочно-молочна ферментація. Вона полягає в тому, що агресивна яблучна кислота перетворюється у більш м’яку молочну. В результаті вина стають більш м’якими та округлими.

oenococcus-oeni-malolactic-fermentation

Одним з кінцевих етапів у виробництві вина є витримка (elevage). Вона може проходити у дубових діжках або ж в нержавіючих чи навіть бетонних ємкостях. Під час витримки вино стабілізується, важкі частини випадають в осад. При витримці у дубовій діжці вино стає більш округлим та збалансованим, змінюється його смак та аромат.

main

Після витримки вино проходить ще два етапи перед тим як його забутильовують. Це очистка вина(clarification) та фільтрація (filtration) вина. Під час цих процесів вино очищається та освітляється від всього осаду, який утворився . Після закінчення цих етапів вино потрапляє на лінію бутелювання, де його заливають у пляшку, закорковують та наклеюють етикетку.

fining-in-vats

Сподіваюся після цієї статті, ви ширше відчинили двері у винний світ)

Читайте також –БЛОГ ПРО ВИНО. ВИННА ТЕРМІНОЛОГІЯ


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook
P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


4 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. ЕТАПИ ВИРОБЛЕННЯ ВИНА

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s