БЛОГ ПРО ВИНО. ІГРИСТЕ ВИНО, ЯК ОБРАТИ?

Уже не за горами Новий рік! І все більше людей ставлять собі питання –  як обрати ігристе вино до свята, як правильно його відкривати і з чим воно смакуватиме найкраще. Ось про все це ми сьогодні поговоримо.

3176631

Багато людей досі помилково продовжую називати всі ігристі вина «Шампанським», хоча типів цього вина є значно більше. Як їх розрізнити і в чому їх особливість? Усе залежить від способів виробництва цього прекрасного напою.

Шампанське або класичний метод виготовлення ігристого вина

vinificacin-mtodo-clsico-42510923

Коли застосовують цей спосіб, спочатку роблять так зване «перше  вино», яке стане базою для ігристого. Його розливають в пляшки, та додають тиражний лікер, що являє собою суміш цукрового сиропу і дріжджів, після чого пляшки закорковують. У пляшках відбувається так звана повторна ферментація вина. Витримка такого вина проходить на дріжджовому осаді: дріжджі з’їдають цукор, перетворюють його на алкоголь, у процесі чого утворюється вуглекислий газ, який розчиняється у вині, а дріжджі помирають та опадають в осад.

В Шампані (відомий виноробний регіон Франції) таке вино називають Шампанським (Champagne), в інших регіонах Франції Креман (Crémant), в Іспанії таке вино має назву Кава (Cava), в Італії — Франчакорта (Franciacorta). Таким, класичним  методом, до речі, виготовляють ігристе вино і в Україні. (Шабо, Артемівське)

Другий метод, метод Шарма (Charmat) або Акратофорний метод

charamt-method

Його назва — від слова “акротофор” (великий нержавіючий чан для витримки вина). Основу для ігристого вина заливають у великий чан об’ємом кілька десятків тисяч літрів. Туди також додають тиражний лікер. Основна відмінність цих вин полягає в тому, що  ферментація відбувається у цих чанах.

Ці вина трохи простіші, їх переважно не витримують на осаді. Тому вони дещо дешевші у  ціні. Відомі приклади такого вина — Просеко (Prosecco), Асті (Asti). Це, напевно, найпопулярніший метод виготовлення ігристих вин.

Третій метод так звані іскристі вина

Це — штучне насичення вина газом. До вина додають цукровий сироп і наповнюють пляшки двоокисом вуглецю.

Це дешеві та доволі поширені на нашому ринку вина. Однак, пити їх не рекомендую, бо від них у вас може боліти голова, а також вони зашкодять вашому здоров’ю.

З чого пити ігристе вино?

types-of-champagne-glasses-sparkling-wine-glasses1

Класичне ігристе вино п’ють з келиха, що має назву флюте. Він має видовжену форму, схожу на флейту (від цього і пішла його назва).

Ігристі вина, зроблені за класичним методом, а також вінтажні Шампанські варто пити з келиха, який є трохи ширший за флюте. Він дуже подібний до келиха для білого вона. Якщо такого келиха немає, то можна взяти келих для білого вина. В такому вині важливий аромат, і саме ширший келих допомагає його розкрити.

Читайте також: 4 види келихів для вина, які варто мати вдома

Як вибирати ігристе вино?

sparkling

При виборі ігристого вина варто звернути увагу на кількість та розмір бульбашок. Що менші бульбашки і що більша їх кількість , тим якісніше та більш витримане вино. При штучному газуванні вина бульбашки дуже великі.

У вині, приготованому за класичним методом, бульбашки дуже дрібні та їх так багато, що вони будуть у келиху навіть через годину після наливу. А от іскристе вино спіниться і швидко розгазується, буквально через 5 хвилин.

Як подавати вино?

 Воно має бути охолоджене до 6-8 градусів (залежно від типу). Охолодження допомагає уникнути виливання вина під час відкривання пляшки, адже у пляшці дуже великий тиск, близько 5 атмосфер. До того ж, охолоджене ігристе вино смакуватиме значно краще, аніж тепле.

Як правильно відкривати ігристе вино?

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

Спочатку з пляшки треба зняти мюзле (це дротик, який притримує корок на пляшці). Якщо це буде іскристе вино, воно може одразу вистрелити. На ігристому вині корок залишиться на місці, але відкривати його треба обережно. Великим пальцем підтримуємо корок. Тримаємо його на місці та крутимо пляшку. Коли відчуєте, що корок майже вийшов, нахиліть його під 45 градусів, буде чутно легке шипіння. Готово!

Як правильно пити ігристе вино?

Найчастіше ігристе вино слугує аперитивом, в такому разі подають сухе вино.

Хороші витримані ігристі вина — це гарний супровід до морепродуктів, салатів з морепродуктами, до цікавих сортів риби. До м’яса ігристе вино не пасує. Солодкі ігристі вина добре пасують як дижестив або ж як супровід до не дуже солодких десертів.

Оберіть свій тип вина і нехай смакує!

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. РОЖЕВЕ ВИНО


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


6 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. ІГРИСТЕ ВИНО, ЯК ОБРАТИ?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s