БЛОГ ПРО ВИНО. ПОРТО

Друзі, на вулиці зараз холодна зима і щоб зігрітись в цю пору, як ні що інше підійде Порту! На жаль, далеко не всі розуміють  що це за вино і культура його споживання бажає бути кращою. Давайте спробуємо сьогодні розібратись зі всіма запитання та нюансами щодо цього вина.

670094934a8fbc36a5162319308854c1

Порту — це кріплене вино з Португалії, вироблене виключно в регіоні Доуру і є контрольованим за походженням. Цей регіон є унікальним та неймовірно мальовничим, де виноградники розміщені на террасах.

130613131946-01-lonely-planet-horizontal-large-gallery

Дуже часто Порту виступає в ролі десертного вина, через те що його смак солодкий та досить багатий. Але існує багато стилів Порту, від білого до червоного, він може бути як солодкий так і сухий, а також існує різна витримка у діжці.

Одна з найважливіших речей про Порту, яку ви повинні знати – це те, що воно завжди робиться з унікального бленду місцевих португальських сортів винограду: Туріга Франка, Туріга Насіональ, Тінта Роріз, Тінта Барока та інші.

8051025258_cf3068f731

Метод виробництва

Метод виробництва Порту, подібний до виробництва червонного вина, але має кілька своїх особливостей. Однією з них є розчавлення ягід у великих відкритих чанах, які мають назву Lagars, які традиційно виготовляють з граніту. Колись ягоди розчавлювали тільки ногами, проте тепер цей процес механізували. На жаль, процес збору винограду механізувати не можливо, через тераси, на яких розміщені виноградники.

000001db6-dv_261

Ще однією особливістю у виробництві Порту є те, що процес ферментації ніколи не доходить до кінця, як тільки вино набирає потрібний рівень цукру до нього додають бренді, щоб зупинити процес ферментації. Бренді додають поступово, щоб дріжджі присипались без шоку і коли рівень алкоголю доходить до 17,5% , вони помирають і ферментація зупиняється.

32591_88_88_wine_passport_route_des_vins_wine_tour_portugal_douro_vendanges_vigne_pack-848x425

Наступним кроком є відправлення Порту  на витримку, яка повинна тривати мінімум 2 роки. Сама витримка може проходити у різних типах бочок. Існують два види Balseiros  – це великі діжки на кілька тисяч літрів, де зберігається первинна ягідна стилістика Порту. Інший вид бочки має назву Pipas – це набагато менші за об’ємом бочки, а витримка в них додає вину горіхової ароматики за рахунок того, що контакт вина з киснем є набагато більшим.

port-houses-lodges-taylors-cellars-aging-wine

Після того як вино залито у бочки, його транспортують на кораблі, які мають назву Barcos rabelos  і перевозять по річці Доуру в інше місто Vila Nova de Gaia, яке знаходиться недалеко від міста Порту. В цьому місті вино витримуватиметься в діжках і дозріватиме.

porto_des_de_vila_nova_de_gaia

Стилі Порту

port-wine-infographic

На цьому зображенні ви можете побачити все різноманіття стилів та видів Порту, проте  найбільш популярними є наступні стилі :

Ruby (Рубі)  – після закінчення ферментації вино витримують у нержавіючих чанах чи бетонних ємкостях  для того, щоб вберегти вино від окислення та не втратити його насичений багряний колір і фруктову стилістику.  До цієї категорії належать наступні види Порту: Crusted, Late-Bottled Vintage (LBV), Premium Ruby and Ruby.

Подавати його потрібно при температурі 16 градусів

Tawny (Тоні) – напій поміщають в дерев’яні діжки, де він повільно окислюється, у результаті його колір стає світло коричневим, інколи цегляним, а ароматика набуває більш горіхових тонів. Мінімально, таке Порту витримують 2 роки. Якщо на пляшці ви побачити надпис Colheita – це означатиме , що вино з одного року урожаю, переважно такі вина виходять після 10 років витримки, 7 з яких вони провели у діжці. Також ви можете зустріти на пляшці написи :10, 20, 30 або навіть 40 років, багато хто може подумати, що вони вказують на середній вік вина у пляшці, але насправді, ця інформація  вказує на віковий профіль Порту, тобто на час, який має пройти після бутилювання.

Подавати його потрібно більш охолодженим при температурі 10-14 градусів

Біле Порту – його роблять з білих сортів винограду, таких як Рабігато, Мальвазія та інші. Зазвичай, це досить прості вина (сухі або солодкі), які часто використовують у коктейлях. У самому регіоні їх часто змішують з тоніком, це дуже типовий напій. Інколи його витримують у дубових діжках, тоді воно набуває цікаву горіхову ароматику.

Подавати його потрібно дуже охолодженим, рекомендую при 6-8 грасах.

Рожеве Порту – це досить новий стиль, він виник у 2008р. Це Рубі, яке роблять по класичній методиці виробництва рожевого вина, тобто контакт з шкіркою винограду короткий. Після чого він набирає приємну ягідну ароматику з нотками фіалок та карамелі.

Подавати його теж потрібно охолодженим, при температурі 6 градусів.

 

Поєднання з їжею

Порту краще поєднувати з такими продуктами як: чорний шоколад, шоколадні десерти, гострі сири з голубою плісенню, карамельні десерти, горіхи, солені та копчені продукти, барбекю.

1219-1428419649

 

Бокал для Порту

port_glass_official_2

Саме так, для Порту є свій власний бокал. Він  має тюльпаноподібну форму,  та є меншем за класичний бокал. Наливати у нього потрібно не більше ніж 100 мл вина.

Сподваюся, що тепер таке прекрасне вино як Порту не залишиться осторонь при виборі вина на вечір 😉

wine-holiday_466565340512667800d024

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. ІГРИСТЕ ВИНО, ЯК ОБРАТИ?


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !


4 thoughts on “БЛОГ ПРО ВИНО. ПОРТО

    1. На жаль, в Україні дуже рідко можна зустріти хороше Порту, адже основна проблема полягає в тому, що його кріплять зерновим спиртом, а не виноградним і це відображаєтся на якості. Хоча цікавих представників можна зустріти, думаю, я зроблю про це окрему статтю)))

      Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s