Оранжеві вина все частіше зустрічаються у винних картах ресторанів та на полицях магазинів, чим привертають увагу любителів вина. Давайте поговоримо про 7 фактів, які вам потрібно знати про ці вина.
1.Назва оранж зародилась у Європі, спочатку ці вина навіть не мали своєї категорії і продавались як звичайні білі (під категорією яких вони і є). А свою назву вони отримали від яскраво оранжевого кольору. Тепер ці вина також називають amber або skin.
2. Батьківщиною цього стилю прийнято вважати Грузію, там ці вина традиційно робились ще 2 тис. років тому. Технологія, за якою їх виготовляли називається Кахетинською або Імеритинською. Основний сорт винограду для грузинських amber wine(а саме так потрібно їх називати у Грузії) – це Ркацителі.
3.Технологія оранжевих вин полягає в тому, що білі вина виготовляються по технології червоних вин. Це означає, що під час бродіння та витримки сік настоюється на шкірках та кісточках, а в деяких випадках і на гребнях винограду. Від цього вино отримує свій колір, а у смаку таких вин ви відчуватимете терпкість (яка відсутня у звичайних білих винах).
4.Дуже часто ці вина витримують у глиняних амфорах, це є традиційно для їх батьківщини Грузії, де ці амфори називають квеврі. Хоча в сучасному виноробстві багато експериментують і ви можете зустріти оранжі з витримкою в дубових діжках чи навіть цементних чанах (що зараз є досить популярно).
5.Географія виготовлення цих вин тепер немає меж. Ці вина є трендом, тому їх можна зустріти практично в будь-якій країні, навіть в Україні. Але все ж таки найцікавіші представники з цієї категорії будуть з Італії (регіон Фріулі), Словенії та звичайно з Грузії.
6.Ароматика цих вин завжди буде досить фруктовою та трішки солодкавою (завдяки контакту соку з шкірками винограду, де містяться багато ароматичних речовин). А от смак цих вин буде кардинально протилежним – строгий, сухий та терпкий. При першому знайомстві з цими винами у вас з’явиться велике здивування.
7.Подавати оранжеві вина потрібно при температурі 12-14℃, так ви максимально підкреслите їхню ароматику і смак. Також варто пам’ятати, що ці вина потребують гастрономічного супроводу, без якого вони будуть занадто важкими.
Я однозначно рекомендую хоча б раз скуштувати ці вина, для вас це буде цікавий та правильний досвід.
Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. ЕТАПИ ВИРОБЛЕННЯ ВИНА
Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook
P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !
Привіт гарний блог але хотілося прочитати статтю про виготлвлення домашніх вин тут в Україні
ПодобаєтьсяПодобається