ПОДІЇ Поїздка на Сицилію на виноробню Planeta

Друзі, зовсім недавно мені пощастило відвідати найбільший острів на Середземному морі- Сицилію. У цій статті ми поговоримо про особливості виноробної Сицилії у розрізі виноробні Planeta, адже саме з нею я провів 3 неповторних дні.

Перед цим буквально кілька слів про саму компанію.

Planeta_vini

Компанія заснована в 1995 році , сьогодні вона складається з 6-ти окремих виноробень, що знаходяться у різних зонах Сицилії (про них і буде йти мова). Planeta була одна з перших на Сицилії, хто почав бутильовати вина. До сих пір велика частина виробників на цьому острові продає вина наливом. Спершу Planeta робила вина з міжнародних сортів винограду, таких як Мерло, Каберне совіньон, Шардоне в яскравій фруктової стилістиці – по суті, це був Новий Світ з Італії. Зараз вони все більше звертають увагу на місцеві сорти, з яких виробляють витончені, елегантні вина. Оскільки їх виноградники розташовані в різних куточках Сицилії, вони чи не єдині, хто може надати таку різноманітність стилів та смаків сицилійських вин. Годі історії, починаю розповідь;)

Розпочав свою подорож з аеропорту міста Катанія, від якого всього 2 години до першої виноробні Plfaneta під назвою Sciaranuova,що знаходиться у районі діючого вулкану Етна.

2abc4eae-69f5-4c73-a8cd-7e0bc7ea0b8e

По дорозі до виноробні на горизонті постійно виднілась вершина вулкану, яка була вкрита снігом, хоча на вулиці було +18℃.

Прибувши на виноробню, відразу звертаєш увагу на надзвичайно вітряну погоду (адже ми знаходимось в одній з найвищих точок Сицилії, де виноградники висаджують на висоті 700-1000м над рівнем моря) та бідні грунти вулканічного походження (вони сіро-чорного кольору, одразу стає зрозуміло ,що вулкан неодноразово вивергався).

Цей регіон – це царство двох сортів – Нерелло Капучіо та Каріканте. Крім цих автохтонних сортів Planeta експериментує з Рислінгом та Піно Нуаром. Також тут вона створює своє єдине ігристе вино, зроблене в традиційному методі на основі Каріканте.

651d431f-298a-4dfb-b01a-3a61b7dc8571

Окрім всієї лінійки вин цієї виноробні ми скуштували вина з останнього проекту Planeta під назвою Capo Milazzo (на жаль, туди потрапити невдалось, занадто далекою була дорога у найпівнічнішу точку Сицилії).

Набравшись сил у мальовничому містечку Сіракуза, ми вирушили на наступну виноробню Buonivini (прекрасне вино), дорога до якої проходила через містечко Авола, з якого за легендою походить найвідоміший червоний сорт Сицилії – Неро д’Авола.

265d0582-6ca1-43ef-a455-2df0da7b4dec3633e257-74e1-438e-aead-89dd190d791b

Прибувши сюди, наче потрапляєш на інший острів, адже і природа, і грунти, і погода тут інша ,хоч це недивно, адже тут найнижча точка Сицилії (деякі виноградники висаджуються на висоті менше 100м над рівнем моря). Тут бувають роки, коли протягом 5-6 місяців може не бути ні краплини дощу, тому тут дозволено крапельне орошення (проте дозвіл на нього дає місцевий контролюючий орган). Як уже зрозуміло, основний сорт на цій виноробні – це Неро д’Авола, на основі якого робиться одне з їхніх флагманських вин – Santa Cecilia.

54725303-e4d4-400b-90bc-e127e54beede

Нам пощастило зробити невелику вертикальну дегустацію та порівняти 2015 та 2005 роки і це був неоціненний досвід – побачити наскільки цікавим може стати цей сорт з витримкою. Окрім червоних вин, тут роблять і білі на основі Мускату (як солодке десертне ,так і чудове сухе та освіжаюче).

Наступною точкою подорожі стала виноробня Dorilli, яка розташована в зоні Cerasuolo di Vittoria, єдиній зоні на Сицилії, що отримала статус DOCG. Одна з найкрасивіших виноробень у арсеналі Planeta (це колишній маєток тогочасних вельмож, який був повністю відреставрований). Головну роль тут грає ще один місцевий сорт Фрапатто, який надає легкі вина з яскравою кислотністю та практично з відсутніми танінами.

a9e021b2-6dab-453c-ba9d-19b1d81f1b4a

На цій виноробні виробляють всього 3 вина.

339255fc-5025-4697-a0ba-18c40c2481c71cad31b7-15f6-4b33-8d19-ba2def609ed8

Не можливо не розповісти вам про маленький бутіковий готель La Foresteria, який належить Planeta. Він розташований посеред виноградників та оливкових дерев. Тут неймовірні сходи сонця, а сам готель закохує в себе з першої хвилини. Коли це все починалось ,сім’я Планета мала великі сумніви щодо цього проекту, але зараз вони всі розвіяні, адже номери тут продані набагато місяців уперед.

60680967-7f32-42c4-b123-40ac3dcd4378

Останній день подорожі був присвячений регіону Менфі, адже саме з нього все почалось.В цьому регіоні  Planeta володіє двома виноробнями Dispensa та Ulmo.

Dispensa є найбільшою виноробнею в арсеналі та являється «робочою конячкою», адже саме сюди привозять вина з усіх виноробень для наклеювання етикеток, пакування та зберігання. Тут знаходиться складські приміщення і з цього місця відбувається логістика у всі країни. Також тут створюється два базових вина під брендом La Segreta.

Ulmo – це виноробня в містечку  Самбука-ді-Сіцілія, з якої у 1985році все почалось. Тепер тут знаходиться чарівний маєток на березі озера Аранчіно. Саме тут було прийнято рішення висадити міжнародні сорти винограду (такі як Шардоне, Мерло, Сіра), завдяки яким Planeta отримала всесвітнє визнання. Тут справжнє серце цієї виноробні, тут виробляють найвідоміші вина – Chardonnay, Cometa, Burdese, Sito dell’Ulmo, Maroccoli.

Особливу подяку хочу висловити  Dario Piluso (експорт менеджеру компанії), без тебе ця поїздка не була б такою веселою 😉

f63a0f25-d4e3-4ec4-ab08-1a25325bcc96

Читайте також – БЛОГ ПРО ВИНО. МАРСАЛА


Мені буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. Також приєднуйтесь до мене на Facebook
P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті першими, тоді підписуйтеся на блог !

 


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s