БЛОГ ПРО ВИНО. ЕТНА

Друзі, сьогодні поговоримо про Етну. У цій статті ви знайдете все що потрібно знати про цей регіон!

Вулканetna-volcano-sicily-italy

Я думаю, що для нікого не секрет, що Етна є найвищим діючим вулканом Європи, його висота складає 3300 метрів над рівнем моря. Вся територія вулкану всіяна кратерами, тому виверження тут відбуваються досить часто. Для винних фанатів Етна цікава тим, що на північних, південних та східних схилах вулкану розкинуті виноградники.

Терруарmt-etna-vineyards

За рахунок того, що виверження тут відбуваються часто, різноманіття грунтів на виноградниках велике. Тут вам і туфа, і базальт, і лавовий пісок, і багато іншого, загалом нараховують більше 40 видів грунтів. Важливим моментом є те, що через велику кількість пісків сюди не добралась філоксера. А це означає, що деякі виробники можуть порадіти дофілоксерними лозами.

Іншим важливим моментом терруару є висота, на якій розміщені виноградники, вона може доходити до 1100 метрів над рівнем моря. Така висота забезпечує велику різницю між денними та нічними температурами, що, в свою чергу, дає довгий період дозрівання ягід.

Всі ці фактори дають яскраві та складні вина зі своїм неповторним характером та шармом.

DOC ЕтниLogo-Consorzio-Etna-DOC

Своє DOC Етна отримала у далекому 1968р.

На даний момент площа виноградників складає 950 га.

Зона поділяється на 20 комун, які у свою чергу розділяються на 133 контради. Контрада – окремий виноградник.

Сорти виноградуblog_Nerello-Mascalese

Розібратись у сортах цієї зони досить легко, варто запам’ятати 4 основних!

Серед червоних сортів це місцева зірка Нерелло Маскалезе та допоміжний Нерелло Каппуччіо.

Серед білих, найяскравішим є Карріканте. Іншим сортом у купажі виступає Катарратто.

Стилі винPlaneta

Варто знати, що під DOC Etna дозволено виробляти декілька категорій вин. Звісно, червоні найвідоміші, але, окрім них, можна також білі, рожеві та ігристі вина.

У всіх винах завжди будуть характерні висока мінеральність та кислотність.

За статистикою у 2018р. на DOC Etna припадає виробництво 60% червоних вин, 30% білих, 7% рожевих та 3% ігристих вин.

Схили ЕтниDVzIOe4VQAI5_b0

Як і писалось вище, виноградники Етни можна розділити на схили, загалом виділяють наступні 3, що характеризуються своїми особливостями.

Північний схил являє собою долину, оточену гірським масивом Неброді та самою Етною, що створюють своєрідний захист. Ця долина є найбільш стабільною, але і більш прохолодною. Тут знаходяться найстаріші виноградники Етни.

Східний схил. Тут розташовані найвищі виноградники зони. Дуже близько також розташоване море, буквально за кілька кілометрів. Ця частина ідеально підходить для білих вин.

Південний схил прийнято розділяти на східну та західну частини. Південно-східний схил абсолютно не захищений від палючого сицилійського сонця. Виноград тут дозріває на місяць швидше інших зон, що стає ідеальним місцем для червоних сортів. А от південно-західний схил навпаки захований та розташований досить високо над рівнем моря(700-800м.), що дає хороший перепад температур. Тут себе краще почувають білі сорти.

ПальментоCavanera_Etnea_hp_5-e1438094721679

Виноробством на Етні почали займатись досить давно, за багато століть у регіоні утворились свої традиції. Ще досі тут можна натрапити на історичні Пальменто (palmento), що являється певним прототипом сучасного вініфікаційного цеху. По суті, це цілий цех в одній кімнаті. На верхній ярус приносили виноград, тут його одразу давили ногами. Сік стікав у нижній ярус, де були розташовані чани для бродіння.


Про кожен з цих стилів ми поговоримо більш детально на сторінці Facebook

Читайте також –БЛОГ ПРО ВИНО. ЖУРА


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s